Valle Nuevo je horská oblast ve výšce 2 200 m n. m. a rozprostírá se jihovýchodně od Národního parku José Armando Bermúdez a Národního parku José del Carmen Ramírez.

Národní park Valle Nuevo leží v severo-centrální oblasti Dominikánské republiky, 15 kilometrů od města Constanza. Na 933 čtverečních kilometrech a ve 2 250 metrech nad mořem se daří především borovicím, listnatým stromům a četným endemitům.

V parku žije více než 259 živočišných druhů, 97 z nich je endemických a nenajdete je jinde než v Dominikánské republice. Dle posledních výzkumů zde bylo zjištěno více než 531 druhů rostlin, z nichž 138 je endemických.

Národní park Valle Nuevo

Národní park Valle Nuevo

V národním parku Valle Nuevo leží geografický střed ostrova, který byl v roce 1956 označen pyramidou.

Jak se do Národního parku Valle Nuevo dostat

Přístup do parku je po nezpevněné cestě z Constanzy, která vás zavede až ke vstupu, kde zaplatíte vstupné ve výši 50 dominikánských pesos na osobu (asi 1,30 USD).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Hezký park,ale nenabízí nic výjimečného, co by stálo za zmínku

dne 2015-03-04 10:31:35

V Dominikánské republice jsme se skamarádili s pár místními, kteří nás vzali na kempování v parku Valle Nuevo. Park je hezký, na kempování skvělý, protože je tady moc příjemně (daleko chladněji než u moře, takže teplé oblečení je nutnost, v noci tady mohou teploty jít až k nule) a příroda je tady krásná. Ale přišlo mi, že je zajímavý hlavně pro místní, kteří jsou zvyklí na horko a palmy, kdežto tady je chladněji, rostou tady borovice a úplně jiná květena než "dole" u pláží. Pro nás středoevropany to tak neobvyklé nebylo, takže kempování s přáteli super, ale nic extra zajímavého jsme tady neviděli.
Byli jsme se projít i na takový cirka 10km okruh, připomínalo mi to procházky doma na Šumavě :o)) Prostě hezké místo, ale pro nás nijak extra atraktivní. Jo a nikde jsem neviděla žádný obchod, vše mimo park, takže jídlo s sebou. Buď jsem špatně koukala a nebo tam nic nebylo...Dovolená Národní park Valle Nuevo

Láká vás Národní park Valle Nuevo? Hledáte-li zájezdy do destinace Národní park Valle Nuevo, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Národní park Valle Nuevo, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.