Národní park Armando Bermúdez (766 km2), spolu s Parque National José del Carmen Ramíres (764 km2) pokrývají centrální část ostrova. Nalezneme zde čtyři nejvyšší vrcholy Antil: Pico Duarte (3 175 m n. m.), La Pelon (3 087 m n. m.), La Rucilla (3 049 m n. m.) a Pico Yaque (2 760 m n. m.).

Oběma parky protéká mnoho významných řek, včetně dvou největších, Rio Yaque del Norte a Rio Yaque del Sur.

Smyslem založení těchto dvou parků bylo především zastavení kácení subtropických horských a mlžných lesů.

Národní park Armando Bermúdez a Parque National José del Carmen Ramíres

Národní park Armando Bermúdez a Parque National José del Carmen Ramíres

Vegetace v těchto parcích je velmi různorodá a mění se s nadmořskou výškou. Nejvíce zastoupenými rostlinami jsou zde místní druhy borovic. Oba národní parky jsou domovem stovek druhů ptáků, mezi nimi i papoušků, ale také 47 druhů obojživelníků.

Užitečné rady pro Národní park Armando Bermúdez a Parque National José del Carmen Ramíres

Z bezpečnostních důvodů je do parků povolen vstup pouze s průvodcem. Mimo návštěvy parku jako takového máte možnost vystoupat na Pico Duarte. I v tomto případě se doporučuje jít v organizované skupině vedené zkušeným průvodcem.

Na výstup si nezapomeňte přibalit kvalitní a pohodlnou obuv, pláštěnku, baterku a pokud budete venku nocovat, nesmí chybět ani teplejší oblečení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké treky, jinak nic vyloženě zajímavého

dne 2015-01-13 01:02:01

Parky jsme jen projížděli, vypadalo to tam hezky, ale přišly nám takové obyčejné, ničím extra výjimečné. Na procházky nebo treky ale asi fajn...Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Jezírka

dne 2014-11-17 01:35:01

Byl jsem v Parque National José del Carmen Ramíres a moc se mi tam líbila hlavně ta jejich jezírka s absolutně průzračnou vodou, kde se dalo bezvadně šnorchlovat a pozorovat obří hvězdice. Zajímavé místo!Dovolená Národní park Armando Bermúdez a Parque National José del Carmen Ramíres

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Národní park Armando Bermúdez a Parque National José del Carmen Ramíres je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Národní park Armando Bermúdez a Parque National José del Carmen Ramíres či Last minute nabídek do Dominikánské republiky.