Městečku Constanza se společně s údolím Valle de Constanza, přezdívá Švýcarsko Dominikánské republiky, a to především díky mírnému klimatu, rázu krajiny připomínající Alpy, ale také místní architektuře. Co se teplot týče, i v této tropické oblasti mohou klesat k nule, a to hlavně na nejvyšším vrcholu Karibiku – třítisícové hoře Pico Duarte. Hora je součástí národního parku Armando Bermúdez. Výstup na tuto horu je možný pouze s průvodcem a trvá 2-4 dny. Naprosto úchvatný je pohled na město Constanza a celé údolí při západu slunce, kdy na dno údolí klesne hustá mlha.

Constanza

Constanza

V údolí jsou zcela běžné nejen jablečné sady, ale najdete zde také místa, kde se pěstuje salát, jahody, brambory či česnek.

Z místní fauny a flory lze volně pozorovat papoušky, datly, sokoly Guaraguao, hady nebo pavouky.

Milovníci romantiky a dobrodružství mohou podniknout výlet do národního parku Juan Bautista Perez Rancier k vodopádu Aguas Blancas ležícího ve 2000 metrech nad mořem. Vodní kaskáda je svými 83 metry považována za jeden z nejvyšších vodopádů Karibiku. Cesta k nim není příliš pohodlná, proto doporučujeme vypůjčit si auto s pohonem na všechna čtyři kola.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Constanza

Zaujal vás náš článek o destinaci Constanza v Dominikánské republice? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Constanza nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Dominikánské republice je skvělá volba!