Při návštěvě Santo Dominga by jste rozhodně neměli vynechat El Alcazar, přepychový palác vícekrále Diega Columba, syna Kryštofa Columba. Budovu nechal Diego postavit v letech 1511 až 1516. Stavba má nádhernou renesanční fasádu, doplněnou arkádami. Ve vstupní hale se nachází dřevěný strop, na němž si můžete prohlédnout 42 vyřezaných zvířecích hlav znázorňující ochranu před zlými duchy.

El Alcazar El Alcazar

© saaton / Shutterstock.com

Jedná se o dvoupatrovou rezidenci, odkud Španělé po staletí řídili své zámořské impérium. Rezidence je postavena z vápence v pozdně gotickém maurském stylu. V současné době slouží jako muzeum, kde si můžete prohlédnout dobový nábytek, tapisérie, portréty, hudební nástroje a modely lodí.

Jsou zde také vystaveny sbírky pojednávající o historii země. Zaujme například věrná rekonstrukce lékárny z 18. století, nebo sbírka zbraní a brnění z celého světa.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená El Alcazar

El Alcazar je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace El Alcazar či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Dominikánské republiky, stačí kliknout sem a vybrat si :-)