Národní park Jaragua je svou rozlohou 1 374 km2 největším parkem a chráněnou oblastí Dominikánské republiky. Spadá pod něj jižní část poloostrova Baoruco, krásná pláž Bahía de Las Águilas a neobydlené ostrovy Isla Beata a Isla Alto Velo. Součástí parku je také jezero Lago de Oviedo, kde najdete nejen ojedinělé druhy ryb, ale hlavně množství ptáků. Zimují zde plameňáci, kterých jsou zde početné kolonie. Na plážích parku Jaraqua hnízdí čtyři druhy mořských želv.

Národní park Jaragua Národní park Jaragua

© Tourism Concern, www.tourismconcern.org.uk

Vegetace je zde subtropická, hojně jsou zde zastoupeny křoviny a kaktusy. Přístup do tohoto parku je možný z Dernales, ale pouze s povolením správy parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný výlet na koních, koupání pod vodopády a tak!

dne 2015-01-17 23:36:23

Během naší dovolené v Dominikánské republice nám byl nabídnut výlet do národního parku Jaragua. Přesvědčilo nás, že se sem dalo jet na koních :-) Cesta byla ale poměrně náročná, takže bychom příště možná zvolili jiný způsob dopravy, protože na koně nejsme moc zvyklí.
V parku je několik vodopádů, byly nádherné!!! Cestou jme viděli i další a spoustu překrásných výhledů. V parku je možné jít i na několik různých treků (dlouhých i krátkých) a co bylo nejlepší - pod některými vodopády se jde koupat. Užasný zážitek! Nelitujeme, třebaže nás to stálo v podstatě dva dny času!Dovolená Národní park Jaragua

Dovolená Národní park Jaragua je dobrou volbou pro každého, koho láká Dominikánská republika. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Jaragua a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!