Hlavní město Dominikánské republiky, slavné Santo Domingo, se pyšní spoustou turisticky velmi atraktivních míst. Jedním z nich je Faro de Colón. Tento maják byl otevřen v roce 1992, u příležitosti pětistého výročí objevení Ameriky. Na délku měří maják 240 m, na šířku 50 m a jeho půdorys má tvar kříže.

Jeho výstavbu doprovázely kontroverzní události, které rozdělovaly veřejnost na odpůrce a zastánce stavby. Na ochranu majáku byla např. vybudována vysoká zeď, dělící chudé od stavby samotné. Místní ji nazývají „zeď hamby“.

Faro de Colón

Faro de Colón

Mnohem důležitější však je, že právě na tomto místě jsou uloženy ostatky Kryštofa Kolumba. V současnosti tak Faro de Colón slouží jako kulturní a vzdělávací centrum.

V denním světle vás maják asi příliš nenadchne, přecijen je to docela nevzhledné betonové monstrum. Hezký pohled je na něj až po setmění, kdy je osvětlen barevnými laserovými paprsky, které na noční obloze kreslí nepřehlédnutelný kříž. To je sice zase trošku kýčovité, ale dle mého názoru je takto Faro de Colón zajímavější.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Faro de Colón

Dovolená Faro de Colón je dobrou volbou pro každého, koho láká Dominikánská republika. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Faro de Colón a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!