La Romana leží na jihovýchodním pobřeží, východně od Santo Dominga a přímo naproti ostrůvku Catalina. Je třetím největším městem Dominikánské republiky a patří k turisticky velmi oblíbeným cílům nejen díky nádherným plážím, ale také díky zdejšímu průmyslu. Celá oblast je významná díky zpracování cukrové třtiny a výrobě doutníků.

V roce 1999 zde otevřeli moderní letiště, proměnou prošel také místní přístav, čímž umožnil kotvení velkých zaoceánských lodí a tím se samozřejmě rozrostl i turismus. Tato obří renovace přispěla ke snížení nezaměstnanosti, která je zde téměř nulová.

La Romana

La Romana

V La Romana naleznete luxusní turistický komplex Casa de Campo, který je považován za jeden z nejlepších v oblasti Karibiku. Světově proslulý architekt Pete Dye zde vytvořil tři golfová hřiště, která se řadí mezi ta nejnáročnější. Mimo to v komplexu najdete stáje, tenisová centra, bazény a střelnice. Tento komplex byl zařazen mezi deset nejkrásnějších obytných komplexů na světě a bývá častou destinací známých osobností.

Hlavní pláž El Mortero je dlouhá zhruba 3 kilometry a vyznačuje se pozvolným vstupem do azurového moře.

Co nabízí La Romana

Největší turistickou atrakcí je historická vesnice Altos de Chavon, dokonalá replika středověké evropské vesničky, kde se projdete úzkými dlážděnými uličkami s lampami, náměstíčkem, kašnou, a dokonce i s kostelem San Estanislao. Celý projekt vznikl na začátku osmdesátých let 20. století a dodnes se zde občas natáčejí hollywoodské filmy.

V blízkosti města se nachází také obrovské golfové hřiště Teeth of the dog, které je jedničkou mezi karibskými hřišti a patří mezi padesát nejlepších golfových hřišť planety.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.5 hvězdy
    3.5 / 5 (2 )
  • 70%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Pláže OK, jinak nuda

dne 2015-02-05 22:29:27

No, upřímně, trošku nás La Romana zklamala. Ačkoli se tak jmenuje i manželka (bez toho La), tak La Romanu moc v lásce nemám. Je to městečko daleko odevšud. Nejbližší město je přes půl hodiny cesty daleko, přitom v letovisku jsou obchody hodně předražené (tričko za $149.99??? Vážně???). Pláže byly vcelku hezké, ale strávit dva týdny ležením na pláži není moje představa dovolené. Jeli jsme na pár výletů a některé byly fajn, jiné docela o ničem (třeba výlet na koních byl spíše tragédie - koně byly v hrozném stavu, odmítl jsem na jednom z nich jet :-( ). Celkově je dovolená v La Romana asi fajn, ale jen pro lidi, kteří budou odpočívat na pláži a užívat si all inclusive po celou dobu pobytu. Pokud chce někdo aktivnější dovolenou a vyrážet na výlety, měl by asi zvolit jiné letovisko, které je blíž dění...Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvělý relax!

dne 2014-11-07 21:25:42

Měli jsme all inclusive, takže jsme nezkoušeli chodit na jídlo nebo pití mimo hotel. Jeli jsme ale na pár výletů a byly moc prima, takže ideální kombinace odpočinku a poznávání. Pláže v letovisku La Romana pravidelně čistili, procházeli jsme se po nich několik kilometrů na obě strany a jsou tam opravdu krásná a klidná místa. Jen pozor na to, že na některých místech jsme viděli docela dost medúz.Dovolená La Romana

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace La Romana a nebo další spoustu zájezdů do Dominikánské republiky. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci La Romana a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!