Při návštěvě Santo Dominga budou vaše kroky dozajista směřovat k prvnímu křesťanskému kostelu Nového světa, katedrále Santa Maria de la Encarnación, kterému v roce 1546 papež Pavel III. udělil status katedrály.

Stavba byla započata v roce 1514 a dokončena roku 1540 v pozdně gotickém slohu, i když některé prvky již odpovídají nastupující renesanci a baroka.

Katedrála Santa Maria de la Encarnación

Katedrála Santa Maria de la Encarnación

Co nabízí katedrála Santa Maria de la Encarnación

Katedrála je 54 metrů dlouhá, 23 metrů široká a na výšku měří 16 m. Byla postavena v nejstarší části hlavního města Santo Dominga, v Zoně Colonial, na náměstí Colon. Při vstupu vás ohromí nejen nádherný oltář, okenní vitráže a sloupoví katedrály,  ale také vybavení katedrály.

Můžete si prohlédnout stříbrné nádobí, šperky či nábytek. Hlavní loď má krásný klenutý strop a nachází se zde hrobka Simona Bolivara. Před katedrálou je busta papeže Jana Pavla II. a na náměstí před katedrálou stojí pomník Cristobala Colona (Kryštofa Kolumba).

Katedrála Santa Maria de la Encarnación byla v roce 1990 byla zapsána na seznam památek UNESCO.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Katedrála Santa Maria de la Encarnación

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Katedrála Santa Maria de la Encarnación? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Katedrála Santa Maria de la Encarnación nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Dominikánské republiky, nebudete litovat!