Relativně nové letovisko Juan Dolio, leží cca 30 minut jízdy na východ od hlavního města Santo Dominga a je ideální pro aktivní dovolenou plnou výletů po Dominikánské republice. Jedná se o jedno z největších letovisek na jihu republiky, které nabízí vysoký standard ubytování a podobně jako například Punta Cana, potěší milovníky potápění a šnorchlování.

Téměř každý z větších hotelů má potápěčskou základnu a školu potápění, takže zde pod dohledem zkušeného instruktora můžete absolvovat kurz a získat potápěčskou licenci. Vzhledem k tomu, že korálové útesy sahají až k pobřeží, doporučuje se v této oblasti pro vstup do vody obuv.

Juan Dolio Juan Dolio

© saaton / Shutterstock.com

Co nabízí Juan Dolio

V letovisku je samozřejmě možnost využít dalších vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing, jízda na vodních lyžích, skútrech a mnoho dalších. Většina plážových atrakcí je soustředěna do centra letoviska.

Pokud Vás spíše než potápění láká golf, pak je Juan Dolio jistě tím správným místem, které se může pochlubit proslulým 18 jamkovým hřištěm Los Marlins (golfový klub Lago Guavaberry), které navrhl slavný designer Charles Ankrom.

Juan Dolio je také vhodným výchozím bodem k poznávání ostrova. Po pláži můžete dojít např. do rybářského městečka Guyacanes, kde se můžete alespoň trochu seznámit s životem Dominikánců. Pokud zatoužíte po nočním životě, do letoviska Boca Chica, které nabízí nepřeberné množství barů a diskoték, je to co by kamenem dohodil.

Z Juan Dolia se můžete vydat i na severozápad ostrova, kde najdete národní park Los Haitises či do hlavního města Dominikánské republiky Santo Dominga.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.33 hvězdy
    3.33 / 5 (3 )
  • 66.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

špína, otravní prodejci, nic moc

dne 2015-05-03 22:25:14

pláže v Juan Dolio vypadají moc hezky na fotkách a nebo třeba z vysokých pater hotelů, ale když sejdete dolů, uvidíte, že zas tak čisté nejsou. navíc tady na některých místech vypouští do vody odpad takže je to docela síla :-((( na plážích bývá o víkendu dost rušno a hlavně tady pořád s něčím otravujou prodejci různých nesmyslů, takže člověk ani nemá moc prostor na odpočinek. já bych toto letovisko určitě nedoporučila, vybrali jsme jej jen kvůli tomu, abychom s naší malou dcerou nemuseli jezdit daleko po příletu, ale příště bych raději jela dále než abychom měli takové rozporuplné dojmy z dovolené.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemné a klidné letovisko blízko letiště!

dne 2014-11-28 18:01:45

Juan Dolio je v podstatě umělé letovisko složené z několika hotelů. Spousta lidí na něj nadává, spousta na něj nedá dopustit. Záleží, kdo co hledá. Nám se tady líbilo, pláže byly hezké, udržované, byl tady klid a hlavně - je to kousek z letiště, takže žádné dlouhé přesuny na druhý konec ostrova tady nehrozí. Nám se tady moc líbilo, ale upozorňuju na to, že tady není moc co dělat, člověk musí jet na placený výlet, aby něco viděl.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké pláže, bohužel místy soukromé, otravní prodavači

dne 2014-11-13 15:07:26

Moc se mi tady líbilo, mají tady krásné pláže s nádhernými palmovými háji. Přesně to, co mám rád (ne jako ty široké pláže, které než přejdete tak už se vám do vody ani nechce - jako třeba na Floridě). Pláže jsem procházel docela daleko do obou směrů a bohužel je vidět, že jsou místy soukromé a ptří k některému z hotelů, protože když jsem si tam sedl na nějaké lehátko, hned mě vyhnali. Ale volných míst tady je spousta takže nebylo co řešit, jen mě to překvapilo. Jediné, co bych tady vymítil jsou prodejci. Chodí co chvilku, jednomu řeknete, ať dá pokoj a máte klid na pár minut, než přijde další. A tak pořád dokola. Je to otravné.Dovolená Juan Dolio

Dovolená v destinaci Juan Dolio? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Dominikánské republiky a vyberte si ze všech dostupných možností!