Národní park Thong Pha Phum leží na ploše 1120 km2. Je součástí západního lesního komplexu Thajska, vzdálený 175 km severozápadně od města Kanchanaburi.

Thong Pha Phum

Thong Pha Phum

Národní park je spojnicí národního parku Khao Laem s přírodní rezervací Thung Yai Naresuan a přímo sousedí s národním parkem Sai Yok. Společně tedy vytváří obrovskou chráněnou oblast, s množstvím endemických rostlin a živočichů. Park je bohatý na přírodní krásy. Tato oblast je velice důležitá pro zachování biologické rozmanitosti celého regionu.

V zalesněných prostorech žijí sloni, horské kozy, tygři, medvědi, buvoli, jeleni, cibetky a ptáci. A také velké množství rostlin.

Příroda v Thong Pha Phum

Příroda v Thong Pha Phum

Vodopád Khao Yai

Je to třístupňový a vede k němu 4 km dlouhá turistická stezka.

Vodopád Dip Yai

Leží vedle vodopádu Khao Yai, se kterým se o něco dál spojuje. Dostanete se k němu po stejné stezce jako k vodopádu Khao Yai.

Vodopád Jok Ka Din

Je vzdálený 3 km od správy parku. Voda padá dolů přes 30 m vysoký útes.

Vyhlídka Khao Khad

Nedaleko vodopádu Jok Ka Din. Přes okolní lesy odkrývá výhled na další vodopád Jok Ka Din.

Jeskyně Khao Noi

Krápníkové jeskyně ve vesnici Taling Kaeng, s obrázkem Budhy.

Vyhlídka na 15. km

Z této vyhlídky, která je na 15. kilometru silnice mezi Ban Rai a E-tong, se naskytne krásný pohled na vodní nádrž Khao Lam.

Nern Sao Thong (Stožárová hora)

Leží na hranici Thajska a Myanmy. Odkrývá se tu pohled na příhraniční prostory Thajska a Myanmy. Vyskytují se tu  také posádky thajské armády.

 

Ubytovat se můžete v kempu u správy parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Thong Pha Phum je obyčejný thajský park s ničím výjimečným

dne 2014-12-16 21:18:31

Jeli jsme kolem cestou z Erawanu směrem k barmských hranicím a u Wat Tha Kha nun jsme si udělali zajížďku po vedlejší cestě, která vede právě i kolem parku Thong Pha Phum, tak jsme se sem zajeli podívat.

Je to takový obyčejný thajský národní park, který je navíc docela malinký a kromě hezkých výhledů na hory a pěkné přírody (v thajských parcích nic neobvyklého) tady toho moc není. U vstupu nám hlídač říkal, že do parku rádi jezdí místní a turistů že tady jezdí hrozně málo.Dovolená Národní park Thong Pha Phum

Dovolená v destinaci Národní park Thong Pha Phum? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Thajska a vyberte si ze všech dostupných možností!