Národní park Lam Khlong Ngu je úrodný lesní komplexpohoří Tanostri, v provincii Kanchanaburi. Pokrývá plochu 600 km2. Většinu území parku pokrývají vápencové hory ve směru sever-jih. Leží v těsné blízkosti přírodní rezervace Thung Yai Naresuan a národních parků Khao Laem a Khaoen Si Nakarin.

Název parku je odvozen od potoka, který parkem protéká.

Panují zde tři klimatická období – léto –  březen-květen, období dešťů – červen-říjen, zima – listopad-únor. Vzhledem k vysokým horám tu panuje v létě  horko a v zimě chladno.

Lam Khlong Ngu

Lam Khlong Ngu

Hory jsou porostlé zejména smišeným opadavým lesem. Žije tu poměrně velké množství rozmanitých zvířat, díky sousedství s přírodní rezervací Zhyny Yai Naresuan. K vidění jsou sloni, jeleni, samary, kanci, medvědi, levharti, tygři, makakové, languři, giboni.

Jeskyně Sao Hin

Je vytvořena erozí, potokem Lam Khlong Ngu, který jeskyní protéká. Zajímavostí jeskyně je 62,5 metru vysoký skalní sloup. Je to vlastně stalagnát (spojení stalagmitu a stalaktitu). Je to nejvyšší takto vytvořený sloup v Thajsku. Objevíte i další krápníky. Dostat se sem můžete pouze lodí, která s vámi dopluje k Pare Nam Jone u ústí potoka. Tam vás vysadí a půjdete stezkou 6 km pěšky. Cestou můžete obdivovat nádherná údolí a útesy. Stezka vede podél scénických údolí a útesů. Pro tuto výpravu je nezbytný průvodce. K návštěvě si zvolte období únor-duben.

Vodopád Kliti

Vodopád je vysoký 800 metrů a tvoří několik stupňů. Nejvyšší stupeň je vysoký 20 metrů. Jezírka pod vodopádem jsou až 15 metrů široká.

Vodopádová jeskyně (Nam Tok)

Vodopád má 17 úrovní, nejvyšší úroveň má výšku 20 metrů. Vodopád je pod zemí, v jeskyni dlouhé 2710 metrů. Jeskyně je vápencová, s velmi působivými krápníky. Malby, které zde nalezli, svědčí o obydlení tohoto místa v prehistorických dobách. Je jich celkem 30 a zobrazují jak lidi, tak zvířata.

Vlaštovčí jeskyně (Nok Nang Aen)

Rozkládá se uprostřed parku a  je dlouhá asi 3 kilometry. Protéká jí potok Lam Khlong Ngu. Je to krápníková jeskyně a kromě krápníků se zde vyskytují i krasová okna, jež se vytvořila při propadu stropu jeskyně. Tak vznikly tři propojené komory. Své místo k životu si zde nalezly vlaštovky. Pro doprovod do jeskyně je nezbytný průvodce. Na návštěvu jeskyní a jejich průzkum se nevydávejte, pokud nejste dostatečně fyzicky vybavení a trénovaní. Jsou to fyzicky náročné výlety.

 

Ubytovat se můžete v kempu u správy parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Lam Khlong Ngu

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Národní park Lam Khlong Ngu a nebo další spoustu zájezdů do Thajska. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Národní park Lam Khlong Ngu a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!