Přírodní rezervace Huai Kha Kaeng je společně s vedlejší přírodní rezervací Thung Yai Naresuan největší chráněné území v jihovýchodní Asii. Jeho celková rozloha zabírá 622 000 hektarů. Společně vlastně tvoří jeden celek. Obě území byla vyhlášena v roce 1991 přírodními rezervacemi UNESCO se statutem World Heritage Site.

Rezervace mají každá svou vlastní správu, ale spolupracují spolu. Území obou rezervací se rozkládá v provincii Ithak, ale částečně zasahuje i do provincie Tak.

Huay Kha Khaeng

Huay Kha Khaeng

Dřívější rezervace se v roce 1986 rozšířila západním směrem o území Thung Yaia a tvoří páteř chráněných oblastí v západním Thajsku, spolu s dalšími národními parky Sri Nakharin, Chaloem Rattankosin, Erawan, Sai Yok a Salak Phra.

Oblast rezervace pokrývají především kopce a velké množství vodních toků. Najdeme zde řeku Huai Kha Kaeng, která se spojuje s řekou Kwae Yai a vtéká do přehrady Sri Nakarin. V komplexu obou rezervací se nachází důležité mokřady, říční prales, jezírka a močály, savany a mnoho řečišť, všechny vhodné pro rozmnožování zvěře.

Namtok Thi Lo Su

Namtok Thi Lo Su

Nejvyšším vrcholem území je Khao Pai Huai Kha Kaeng. Oblast ovlivňují monzuny, klima je tropické a subtropické.

Roste zde všech pět typů lesních porostů vyskytujících se v kontinentální jihovýchodní Asii:

 • v nejvyšších polohách stálezelené lesy
 • okolo 600 m nad mořem poloopadavé suché lesy
 • ve zbývající části rezervace opadavé a bambusové lesy
 • v tropických oblastech tropické stále zelené lesy
 • v nížinách louky

Žijí zde rozličné druhy zvířat, kromě jiných i velmi vzácní tygři a sloni. Dále se můžete setkat s divokými vodními bůvoly, jeleny, leopardy, asijskými tapíry, opicemi různých druhů (např. všech pět druhů makaků žijících v Thajsku), gaury a batengy. A také tu žije na 355 druhů ptáků. Poslední výzkumy přírodovědců v rezervaci odhalily okolo 120 druhů savců, 400 druhů ptáků, 96 druhů plazů, 46 druhů obojživelníků a 113 druhů sladkovodních ryb.

Ubytovat se můžete v bungalovech a kempech. Přírodní rezervace však byly vytvořeny pro volný a nerušený pohyb divoké zvěře, proto jsou přístupné pouze pro výzkum. Ke vstupu je nutné mít zvláštní povolení.

 • Hodnocení uživatelů

 • Hodnocení: 0 hvězdy
  0 / 5 (0 )
 • 0%
 • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Přírodní rezervace Huai Kha Kaeng a Thung Yai Naresuan

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Přírodní rezervace Huai Kha Kaeng a Thung Yai Naresuan je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Přírodní rezervace Huai Kha Kaeng a Thung Yai Naresuan či Last minute nabídek do Thajska.