Tato přírodní rezervace byla založena na slavné řece Kwai v roce 1965 k ochraně bohaté fauny.

Rezervace Salkapra, jako území se 150 slony v blízkosti obydlených oblastí severozápadně od Kanchanaburi, je po celém Thajsku známá pro neustálé konflikty zemědělců se slony.

Rezervace Salakpra

Rezervace Salakpra

Ekosystém přírodní rezervace zahrnuje celou škálu života tropického opadavého pralesa, vodních nádrží – přírodních nebo uměle vybudovaných.

Území rezervace je neustále zmenšováno místními farmáři, ale i státními institucemi. Praktikují se zde jednak nelegální zábory a drancování půdy, a jednak výstavbou silnic a přehrad. Tím se zmenšuje životní prostor slonů. Výsledek je potom takový, že sloni vstupují na pozemky farmářů a ničí jejich úrodu. Hledá se řešení, které by umožnilo soužití slonů a lidí, ale zatím se to příliš nedaří.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Přírodní rezervace Salakpra

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Thajska a zajímá-li vás přímo destinace Přírodní rezervace Salakpra, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Thajska a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Thajsku je bezva!