Národní park Khlong Lan byl založen v roce 1982. Nejvyšší hora Khun Khlong Lanse se tyčí do výšky 1439 metrů. Park leží v provincii Kamphaeng Phet. Hlavní atrakcí parku jsou jeho vodopády.

Kopcovitý terén parku, kterým protéká řeka Ping, je pokrytý úrodným pralesem, týkovými a bambusovými lesy. Po celý rok tu panuje příjemné podnebí.

Žijí zde jeleni, kanci, makakové, veverky a mnoho drzhů ptáků.

Vodopád Khlong Lan

Z kanálu Lan v pohoří Khlong Suan Mak vytéká pět horských potoků, které se spojují v říčku, jež teče k vodopádu a padá z vápencového útesu. Khlong Lan je nejhezčí ze všech vodopádů v parku. Voda padá z výšky 95 metrů. Pod vodopádem najdete tůň, ze které padá voda do hloubky dalších 100 metrů. Toto místo poskytuje nejen úchvatný pohled, ale je to i příjemné místo k osvěžení. Přístup k vodopádu je možný pouze autem. V blízkosti vodopádu jsou i vesnice horských kmenů.

Vodopád v Khlong Lan

Vodopád v Khlong Lan

Kaeng Ko Roi

Peřeje na řece Khlong Suan Mak. V místě, kde se na řece tvoří peřeje, je i příjemná pláž.

Klong Suan Mak

Řeka vhodná pro sjíždění na raftech nebo na kánoích.

 

Ubytování je možné v bungalovech u správy parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Přírodní ráj opomíjený turisty a o víkendech oblíbený mezi místními

dne 2015-03-21 08:16:32

Tenhle park většina turistů zcela míjí, přitom je to úplný ráj s úžasnou přírodou a hezkými vyhlídkami. Už cesta sem je parádní a nabízí hromadu pěkných výhledů a zákoutí. Park navštěvují hodně místní a to hlavně o víkendu, takže pokud chcete aby tady bylo ticho a klid, vyražte sem přes týden. Vstupné je cirka 200 bátů +-, takže nic hrozného.
Největší atrakcí parku je vodopád, který má několik stupňů. Je to moc hezká kaskáda ve které se dá koupat. No koupat... když jsem tam vlezla tak jsem měla málem infarkt :-) Voda je tady ledová! A nepomohlo ani horko kolem, prostě to nešlo, ale na osvěžení a opláchnutí supr.
Tenhle park asi není důvodem, proč by se sem většina lidí vypravila. Ale jestli jako já hledáte klidná místa v hezkém prostředí, krásnou a nezkaženou přírodu a líbí se vám hezké vodopády, bude se vám tady moc líbit. Pro mě jsou tahle místa skvělá k meditaci a nebo ke cvičení jógy. Nedovedu si představit o moc lepší kulisu.
Přivezte si s sebou vlastní jídlo a pití, v okolí parku jsem nikde nic moc neviděla.Dovolená Národní park Khlong Lan

Dovolená v destinaci Národní park Khlong Lan? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Thajska a vyberte si ze všech dostupných možností!