Chaloem Rattaknakosin je nejmenší národní park ve Western Forest. Byl založen v roce 1980 a místními obyvateli je nazýván Khao Kamphaeng. Rozkládá se na ploše 59 km2. Nejvyšší hora stejného jména dosahuje 1260 metrů. Parkem protéká řeka Mae Khlong.

Oblasti dominuje tropický stále zelený prales. Žijí zde sloni, černí medvědi, jeleni, ale jejich počty jsou malé. V některým místech parku přežívají i některé kočkovité šelmy. Vyskytuje se zde gaur, jelen, gibon a také 60 druhů ptáků. Speciálními druhy živočichů je tzv. „vodní pes“ nebo jinak řečeno štěkající žába. Je to zvláštní druh obojživelníka, jehož kuňkání je podobné štěkotu psa.

Chaloem Rattanakosin

Chaloem Rattanakosin

Je tu také několik vodopádů a mnoho zajímavých jeskyní.

Jeskyně Tan Lod Noi

Je to krápníková jeskyně s množstvím krásných krápníků. Protéká tudy potůček Tan Lod

Jeskyně Tan Lod Yai

Je starobylým pohřebištěm s kostrami, talismany a zbraněmi.

Vodopád Tri Trong

Abyste se k němu dostali, musíte projít 300m přes jeskyni Tan Lod Noi po proudu říčky, která vodopád Tri Trong vytváří. Během dne je jeskyně osvětlena světly, z jeskyně je to k vodopádu cirka 1 kilometr.

 

Ubytování je možné v bungalovech u správy parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Chaloem Rattanakosin

Dovolená Národní park Chaloem Rattanakosin je dobrou volbou pro každého, koho láká Thajsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Chaloem Rattanakosin a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!