Podnebí v Thajsku je tropické, panují zde vysoké teploty i vlhkost vzduchu. Počasí v Thajsku ovlivňují monzuny a dá se rozdělit do tří období, v oblastech na severu a severovýchodě Thajska a také v centrálním Thajsku.

Zimní severovýchodní monzun ovlivňuje počasí v Thajsku od začátku listopadu do konce února a přináší do Thajska nižší teploty a minimum srážek. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu Thajska, neboť i přes to, že se jedná chladné období, teploty dosahují ke 30°C a vlhkost vzduchu se v tomto období pohybuje kolem 50-60%. Zima Vám rozhodně nebude :-)

Od března do května nastává období horka, kdy průměrná teplota šplhá ke 40°C a začíná se zvyšovat také vlhkost vzduchu.

Od června pak začíná počasí ovlivňovat jihozápadní monzun od Indického oceánu, který vrcholí v září až říjnu a přináší sebou deštivé počasí. Deště bývají vydatné, ale trvají pouze krátce, obvykle se jedná o přeháňky a bouřky v odpoledních a nočních hodinách. Velké množství srážek však výrazně a velmi nepříjemně zvedá vzdušnou vlhkost.

Množství srážek zavisí na jednotlivých regionech, nejméně srážek obvykle spadne na severovýchodě Thajska, více pak prší na severu a jihu země.

Odlišná od zbývajícího území, je jižní část Thajska, která leží na Malajském poloostrově, včetně ostrovů. Zde jsou přeháňky celoročně a srážky přináší i zimní monzun.

Aktuální teploty a předpověď počasí v Thajsku na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty v Thajsku

Podívejte se na následující grafy průměrných teplot v Thajsku. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

Průměrné srážky v Thajsku

V níže uvedených grafech naleznete hodnotu průměrných srážek v Thajsku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

Průměrná vlhkost vzduchu v Thajsku

V těchto grafech naleznete hodnoty průměrné vlhkosti vzduchu v Thajsku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Thajsku

V dalších grafech naleznete hodnoty průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Thajsku. Hodnoty jsou v hodinách.

Průměrná teplota moře v Thajsku

A nakonec uvádíme grafy s průměrnou teplotou moře v Thajsku pro jednotlivé měsíce roku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Thajsku

Chtěli byste vyrazit na zájezd do Thajska? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Thajsko nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Thajsku je skvělá volba!