Podnebí v Thajsku je tropické, panují zde vysoké teploty i vlhkost vzduchu. Počasí v Thajsku ovlivňují monzuny a dá se rozdělit do tří období, v oblastech na severu a severovýchodě Thajska a také v centrálním Thajsku.

Zimní severovýchodní monzun ovlivňuje počasí v Thajsku od začátku listopadu do konce února a přináší do Thajska nižší teploty a minimum srážek. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu Thajska, neboť i přes to, že se jedná chladné období, teploty dosahují ke 30°C a vlhkost vzduchu se v tomto období pohybuje kolem 50-60%. Zima Vám rozhodně nebude 🙂

Od března do května nastává období horka, kdy průměrná teplota šplhá ke 40°C a začíná se zvyšovat také vlhkost vzduchu.

Od června pak začíná počasí ovlivňovat jihozápadní monzun od Indického oceánu, který vrcholí v září až říjnu a přináší sebou deštivé počasí. Deště bývají vydatné, ale trvají pouze krátce, obvykle se jedná o přeháňky a bouřky v odpoledních a nočních hodinách. Velké množství srážek však výrazně a velmi nepříjemně zvedá vzdušnou vlhkost.

Množství srážek zavisí na jednotlivých regionech, nejméně srážek obvykle spadne na severovýchodě Thajska, více pak prší na severu a jihu země.

Odlišná od zbývajícího území, je jižní část Thajska, která leží na Malajském poloostrově, včetně ostrovů. Zde jsou přeháňky celoročně a srážky přináší i zimní monzun.

Aktuální teploty a předpověď počasí v Thajsku na další dny

Průměrné teploty v Thajsku

Podívejte se na následující grafy průměrných teplot v Thajsku. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

Průměrné srážky v Thajsku

V níže uvedených grafech naleznete hodnotu průměrných srážek v Thajsku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

Průměrná vlhkost vzduchu v Thajsku

V těchto grafech naleznete hodnoty průměrné vlhkosti vzduchu v Thajsku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Thajsku

V dalších grafech naleznete hodnoty průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Thajsku. Hodnoty jsou v hodinách.

Průměrná teplota moře v Thajsku

A nakonec uvádíme grafy s průměrnou teplotou moře v Thajsku pro jednotlivé měsíce roku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Thajsku

Chtěli byste vyrazit na zájezd do Thajska? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Thajsko nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Thajsku je skvělá volba!