Fauna a flóra je v Thajsku velmi rozmanitá. Svým návštěvníkům nabízí množství různých živočichů a rostlin. Poměrně velká rozloha země zaručuje výskyt živočichů žijících na rovníku, až po živočichy mírného pásma. Pomyslná hranice je v mořské úžině Kra.

V Thajsku je přes 200 národních parků a rezervací, které zaručují přežití živočišných a rostlinných druhů v regionu.

Namtok Thi Lo Su

Namtok Thi Lo Su

V regionu deštného pralesa v pohoří Kayah-Karen žije pestrá směsice savců a ptáků, rezervace Thung Yai Naresuan a Huai Kha Kaeng jsou zase jedinečné výskytem tygrů, 10 druhů primátů včetně makaků, slonů, tapírů a turů.

národním parku Kaeng Krachanu žije největší populace slonů v Thajsku, žije zde 220 druhů ptáků, 4 druhy zoborožce a sladkovodní krokodýl.

Typickým savcem pro Thajsko jsou giboni. Sloni, leopardi, malajští medvědi, tapíři, indičtí buvoli, tygři, divoké krávy, varan, ještěři, žáby se většinou vyskytují v národních parcích nebo rezervacích.

Sloní rezervace kousek od Chiang Mai

Sloní rezervace kousek od Chiang Mai

V Thajsku žije více jak 170 druhů hadů, včetně jedovatých. V národním parku Khao Sam Roi Yot žije téměř 1000 druhů ptáků. Vidět můžeme ledňáčky, slípky modré, vlhy a několik druhů volavek.

V deštných lesech, mokřinách a v subtropických oblastech je zastoupeno velké množství hmyzu.

V korálových útesech jsou zase ve velkém množství korálové rybky, murény, delfíni, želvy, úhoři, perutýn ohnivý, ropušnice, barakudy, sépie, chobotnice. Dál v moři se setkáme se žralokem velrybím či leopardím.

Khao Sam Roi Yot - jeskyně Phraya Nakhon

Khao Sam Roi Yot – jeskyně Phraya Nakhon

Čtvrtinu thajského území pokrývají lesy. Většina thajské vegetace se dělí do základních druhů tropických lesů – monzunový les a deštný les. Monzunové lesy se rozkládají ve středním Thajsku a dále na sever a severovýchod, deštné lesy jsou na jihu. Zhruba polovinu zalesněného území tvoří stále zelené deštné lesy. Jsou ale oblasti, kde se tropické a deštné lesy prolínají.

Nezanedbatelné jsou lesy v bažinaté oblasti, jakož i v lesnaté oblasti krasového území na jihu země a borovicové lesy rostoucí ve vyšších severních polohách. Tyto lesnaté porosty tvoří asi čtvrtinu zalesněné plochy.

Thajská příroda

Thajská příroda

V Thajsku roste mnoho druhů květin, ovocných stromů, bambusů a exotického dřeva. Je zde přes 1000 druhů orchidejí a asi 15 000 druhů cévnatých rostlin.

Příroda Thajska je opravdu nádherná, nenechte si její prozkoumávání ujít!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Thajsku

Hledáte zájezdy do Thajska? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Thajska, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.