Jen málokterá země má tolik svátků jako právě Thajsko. Mnoho svátků má souvislost s náboženstvím a termín je mnohdy pohyblivý, často určován podle lunárního kalendáře. Další svátky jsou k oslavě panovníka a nepřeberně je různých místních slavností. Pokud vyjde termín svátku na sobotu či neděli, posouvá se obvykle na nejbližší pracovní den. A slaví se opravdu bujaře.

31.12.-1.1. Nový rok

11.3. (úplněk 3. lunárního měsíce) Magha Puja Day – slaví se ve watech, na počest Buddhova kázání 1250 osvíceným mnichům. Vyvrcholením je obcházení kaple za svitu měsíce a svíček.

6. 4. Chakri Day

Oslava na počest zakladatele dynastie Chakri.

13.-15.4. Songkran Festival (Thajský Nový rok)

Nejvýznamnější thajský svátek. Největší oslavy, na kterých nechybí průvody v maskách a alegorické vozy, se konají ve velkých městech jako je například Bangkok, Ayatthuya nebo Chiang Mai. Součástí oslav je polévání vodou, všech, kteří jsou okolo. Děti jsou vybaveny stříkacími pistolkami, auta jsou naložena sudy s vodou, výjimkou nejsou ani hasící vozy, které chrlí vodu po lidech v okolí. Vše se nese v přátelské a veselé atmosféře.

Songkran festival

Songkran festival

5.5. Den korunovace

10.5. (úplněk 6. lunárního měsíce) Visakha Bucha Day

Jedná se o náboženské oslavy Buddhova narození, osvícení a rozplynutí se v nirváně, které se konají ve watech. formou kázání a procesí.

Visakha Bucha day

Visakha Bucha day

8.7. Asalha Pucha Day

Tento svátek na oslavu prvního Buddhova kázání, patří mezi nejvýznamnější buddhistické svátky.Oslavy se konají ve watech k večeru a vrcholí při východu měsíce.

9.7. Buddhist Lent Day

12.8. Narozeniny královny Sirikit

23.10. Chulalongkorn Day

Chulalongkorn day

Chulalongkorn day

10.11. (listopadový úplněk) Loy Krathong

Vyjádření díků „Matce vod“, provází rituál pouštění malých košíčků se svíčkou, vonnými tyčinkami a mincí po vodě. Odplouvající košíčky symbolizují odcházející období dešťů a symbolicky odnášejí ze života vše špatné. Oslavy doprovázejí ohňostroje. Jedná se o jeden z nejkrásnějších a nejpůsobivějších svátků v Thajsku.

Loy Krathong

Loy Krathong

5.12. Narozeniny krále Rámy IX.

Lidé se shromažďují, aby si vyslechli králův proslov, formou zpěvu thajské a královské hymny přejí králi do dalšího roku.

10.12. Den ústavy

 

Dalším významný obdobím je v podstatě celý březen, který provází Kite fights festival, kde se konají soutěže v pouštění draků.

Významným náboženským obdobím je začátek doby dešťů. Od druhé poloviny července mladí chlapci vstupují do klášterů a mniši se uchylují do jednoho kláštera na celé období dešťů, tedy přibližně na tři měsíce.

Kite fights festival - festival soubojů draků

Kite fights festival – festival soubojů draků

Třetí víkend v listopadu se slaví Surinský svátek slonů, který se koná v ulicích Surinu a jedná se o největší shromáždění slonů v oblasti jihovýchodní Asie.

Surinský svátek slonů

Surinský svátek slonů

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Thajsku

Ještě jste nebyli na dovolené v Thajsku a nebo se do Thajska chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Thajsko nabízí. Nebudete litovat!