Ko Samet je korálový ostrov o rozloze 13 km2. Patří mezi nejkrásnější ostrovy Thajska. V roce 1981 zde bylo zřízeno národní mořské chráněné území. Je ideálním místem pro podnikání jednodenních výletů.

Koh Samet

Koh Samet

Ostrov je vhodný pro vyznavače klidné dovolené a pohodové relaxace. Pokud hledáte noční ruch a luxusní hotely, tak ty zde nenajdete. Zato ale se můžete levně ubytovat nebo posedět v plážové restauraci při svíčkách. Tady společenské oblečení rozhodně nepotřebujete. Je zde zredukována výstavba nových rezortů a díky tomu si ostrov udržuje přírodní tvář.

Na ostrově byl zřízen národní park k ochraně listnatého monzunového pralesa. Z pevniny se na ostrov dostanete pouze lodní dopravou.

Západ slunce na Koh Samet

Západ slunce na Koh Samet

Najdete zde bílý písek na plážích, okolo kterých stojí palmy. Jsou zde plážové restaurace a bary, různé obchůdky, masážní centra. Také tu jsou půjčovny horských kol, motorek, vodních skútrů, surfů a tradiční potápěčská centra. To vše je najdete na dvou hlavních plážích „Diamond Beach“ a „White Sand Beach„. Zde se můžete oddávat obdivování krásné přírody, oddychu, procházkám po klidných plážích, koupání a potápění.

Ko Samet bývá místem pobytu mladých lidí z Bangkoku, kteří tu s oblibou tráví víkendy a svátky. Mimo tyto dny se ostrov obvykle vylidní.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Docela hezký ostrov v dostupné vzdálenosti od letiště

dne 2015-04-29 19:44:26

Po procestování severu Thajska a oblasti jižně od Bangkoku jsme nechtěli jet dále na jih a rozhodli jsme se že zbytek ostrova strávíme v blízkosti hlavního města na ostrově, kam jezdí s oblibou i místní. Proto jsme jeli na ostrov Ko Samet.
Pokud sem pojedete, dobře vybírejte, kde budete chtít bydlet, protože na jedné straně ostrova (západní) nejsou žádné pláže a není tady ani moc co dělat - žádné restauračky, obchůdky, nic. Jen nějaké stánky, ale vesměs nic moc. Na druhé straně jsou krásné pláže a veškeré zázemí, které je k pohodové dovolené potřeba. Takže spíše se ubytovávejte na východě ostrova, kde je toho prostě daleko víc k dělání a vidění a hlavně tady jsou pláže!
Jinak je Ko Samet hezký ostrov, kde není tak úplně plno (prý je tady rušno o thajských prázdninách), což nás překvapilo když kousek na sever odsud je Pattaya s naprosto brutálními davy všude :-) Ale celkově bychom tady už znova asi nejeli, mně se ostrov líbil kvůli tomu, že jsem si tady odpočala, ale v Thajsku určitějsou hezčí ostrovy. My nechtěli být daleko od letiště, abychom nemuseli pak přelítávat letadlem nebo celý den strávit v autobuse nebo vlaku, což tady bylo možné a to se mi líbilo.Dovolená Koh Samet

Zaujal vás náš článek o destinaci Koh Samet v Thajsku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Koh Samet nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Thajsku je skvělá volba!