Ostrov Koh Racha leží ve vzdálenosti 23 kilometrů od známého ostrova Phuket. Ko Racha sestává ze dvou ostrovůKo Racha Yai a Ko Racha Noi. Jsou zde perfektní podmínky pro odpočinkovou dovolenounádherných přírodních scenériích.

Koh Racha

Koh Racha

Pobyt na ostrově uspokojí celou rodinu svým exotickým kouzlem a možností úžasné relaxace. Jsou zde skvělé podmínky pro vodní sporty, nabízí se krásné pláže s bílým pískem, panenská příroda. Klidně se zde setkáte s pasoucími se buvoly. Obdivovat a pozorovat můžete i pouhým okem exotické ryby v mělkém zálivu. Všude je tu cítit vůně kokosu.

Oba ostrovy vybízejí k nádhernému potápění, šnorchlování či plavání a opalování se na nádherných plážích.

Ko Racha Yai

Ko Racha Yai nabízí krásné potápěčské lokality. Na severním konci ostrova se rozprostírají dvě malé zátoky s hlubokou a čistou vodou a barevnými korálovými útvary. Hloubka klesá až do 40 metrů na písčité mořské dno a poskytuje tak široké možnosti pro šnorchlování i potápění. Nejlepší potápění se očekává od východního pobřeží, kde je umožněn ponor podél skalnatého svahu až ke tvrdým korálům. Je to úžasné místo pro pozorování tropických ryb.

Koh Racha Yai

Koh Racha Yai

Ko Racha Noi

Koh Racha Noi je menší než Ko Racha Yai. Ostrov je neobydlený, více skalnatý a je zde málo pláží. Malá zátoka na západním pobřeží umožňuje rybaření a potápění.

Koh Racha Noi

Koh Racha Noi

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (2 )
  • 100%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Fakt pohodova dovolena

dne 2015-02-25 14:28:42

Tenhle ostrov neni moc navstevovanej, protoze vetsina turistu zmizi hned na Phi Phi a podobny turisticky ostrovy, kde jsou hlavni atrakce Thajska a kde je lidi jak opic. Na ostrovech Racha je lidi vo dost min a je tady i daleko mensi vyber kde se ubytovat takze i ceny jsou vyssi. Ale ne o moc, porad je to Thajsko, ze jo.

Ostrovy jsou skvely na potapeni a nebo vylety do tropickyho destnyho pralesa, ktery tady roste. Potapeni je skvely a nabidka mist docela siroka, coz me prekvapilo. Do lesa jsme sli jednou, bylo to docela drsny a nesli jsme moc daleko, ale bylo to zajimavy. Bacha na pijavice X-)

Plaze na ostrovech jsou hezky, doporucuju si jeden den zaplatit lodku na druhej ostrov (kdyz budete bydlet na Noi tak jeden den dejte Yai) a projet si ho taky at mate srovnani. Ostrovy jsou si podobny, ale nejaky rozdily se daj najit a plaze jsou hezky tam i tam. Ale asi se mne vic libil Yai, ptze je takovy utulnejsi.

Suma sumarum supr misto na fakt pohodovou dovolenou mimo turistickej blazinec, nadherny zapady a vychody slunce a vubec skvela atmosfera.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásný tichý ráj!

dne 2015-02-18 16:29:07

Část dovolené v Thajsku jsme strávili na ostrově Koh Racha Yai, který leží jižní od Phuketu. Je to ostrov, který je obecně méně známý a tím pádem tady je daleko větší klid než na okolních ostrovech, které jsou naopak značně turistické (jedná se asi o nejnavštěvovanější oblast v Thajsku).

Je to tady malý ospalý ráj s kopcovitým terénem a skalisky které se ponořují do moře. Na ostrově je několik hezkých pláží, písčitých (skvělé na ležení na písku a chytání bronzu) a na druhé straně ostrova zase kamenitých (skvělé pro potápění - je tady spousta ryb co do množství i do druhů, včetně delfínů!!!).

Některé pláže na ostrově Koh Racha Yai jsou opravdu NÁDHERNÉ! Pobíhají po nich krabíci s ulitkami na zádech a je to tady opravdu jako v ráji, protože tady má člověk pohodu, nikdo ho neruší (žádní otravní prodejci jako třeba v Tunisku), je tady hezká příroda, čisté pláže........supér! Nečekejte tady žádné diskotéky a živé hotelové resorty, kde se seznámíte. Na to jsou v Thajsku jiná místa, tady naopak můžete prožít krásné líbánky a nebo prostě jen pohodovou dovolenou třeba i s dětmi.

Na ostrově nám moc chutnalo, měli tady vynikající ryby. Těch bych se přejedla a to na ryby doma nijak extra nejsem!

Půjčte si skútr a projeďte si ostrov kolem dokola, je malinký, zvládnete to za chvíli, ale můžete se zastavovat na různých plážích či jiných zajímavých místech. Stojí to rozhodně za to!Dovolená Koh Racha (Yai, Noi)

Dovolená v destinaci Koh Racha (Yai, Noi)? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Thajska a vyberte si ze všech dostupných možností!