Toto město leží asi 130 km na severozápad od Bangkoku, kde soutok řek Khwae Noi a Khwae Yai tvoří řeku Mae Klong. Město se pyšní známým „mostem přes řeku Kwai“. V okolí je krásná příroda s množstvím vodopádů (např. vodopády Sai Yok Noi a Sai Yok Yai) a jeskyní, které spadají do národních parků.

Most přes řeku Kwae

Most přes řeku Kwae

Kromě toho zde mohou turisté navštívit výcviková střediska slonů, nabízí se zde možnost plavby na voru či jízda po „Železnici smrti“. Tato železnice byla postavena válečnými zajatci za druhé světové války a její stavba stála životy desítek tisíc lidí.

Spojenecký hřbitov

Spojenecký hřbitov

K tomuto období se váže i muzeum JEATH, které dokumentuje všechny útrapy zajatců ze strany Japonců.

Mezi další zajímavosti patří jeskynní chrám Wat Tham Mangkhon Thong, muzeum „Průsmyku pekelného ohně“ nebo válečný hřbitov Don Rak, kde bylo pochováno téměř 7000 válečných zajatců.

Čínský hřbitov

Čínský hřbitov

Samotné město není příliš zajímavé, kromě zmíněného mostu přes řeku Kwae, návštěvy spojeneckého hřbitova (který je opravdu nádherně udržován) a sousedícího hřbitova čínského, případně válečného muzea (které však dle mého názoru nestojí za to), zde není moc k vidění. Kanchanaburi je klasické provinční thajské město, takže se zde zdržíte maximálně den či dva. Zcela jistě ale slouží za návštěvu okolní národní parky, případně je Kanchanaburi využíváno jako zastávka při cestě dál na sever směrem k barmským hranicím.

Most přes řeku Kwae v Kanchanaburi

Most přes řeku Kwae v Kanchanaburi

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Most přes řeku Kwae a blízké národní parky - jinak kde nic tu nic :-)

dne 2015-04-07 14:27:35

Kanchanaburi je město západně od Bangkoku. Je známé v podstatě jen díky dvěma věcem - vedla zde tzv. silnice smrti ("Death railway") s mostem, který proslul díky světoznámému filmu Most přes řeku Kwae. Tou druhou je pak národní park Erawan, který leží asi 60 kilometrů směrem k barmským hranicím.

Kanchanaburi samotné je vcelku nezajímavé město, kterých je v Thajsku (a Asii obecně) spousta. Nenajdete tady žádné významné kulturní památky ani zajímavou architekturu domů. Místní výstavba probíhá v asijském stylu - živelně a za použití nijak extra hezkých materiálů. Proto zdejší domy nejsou moc hezké. Nejpěknější částí města je oblast okolo řeky, kde vyrostla řada ubytovacích kapacit, které často částečně stojí přímo nad vodou. Řeka hraje v turismu města významnou roli nejen kvůli mostu, ale i tím, že po řece plují lodě s restauracemi a bary. Přímo u mostu jsou zakotveny velké plovoucí restaurace.

Kromě mostu toho ve městě moc dalšího není, jen místní muzeum věnované stavbě železnice smrti. Prohlídka mostu je otázkou možná hodinky, než si jej projdete a prohlédnete ze všech stran.

Pokud sem pojedete, ubytujte se aspoň na jednu noc a zajděte se sem podívat večer, kdy most nasvěcují (lehce kýčovité, ale budiž) a dejte si tady něco dobrého k snědku.

Mohu-li doporučit, jděte na procházku po železnici smrti a nebo si zaplaťte výlet s průvodcem, který vám o tomto místě řekne spoustu zajímavostí. Pokud se sem vypravíte z Bangkoku, určitě neberte Kanchanaburi jako hlavní cíl cesty (nejste-li fanda mostu) a spojte jeho návštěvu s cestou do národního parku Erawan (dá se zvládnout za den) a nebo i dalších parků dále k barmským hranicím.

Cesta z Bangkoku sem je jednoduchá, nejlevnější a přitom snadné je to autobusem.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Spousta aktivit!

dne 2014-10-20 23:42:29

Kanchanaburi neberu jako moc nudné město, myslím, že je tady toho k dělání a vidění hromada! Samotný most nějak extra zajímavý není, to je fakt. Ale na řece se dají půjčit kajaky, což je super, protože řeka je moc hezká a má hezká zákoutí. Rozhodně doporučuju jít se podívat na Hellfire pass museum a pak se jít projít k samotnému Hellfire pass. Je to sice docela kus cesty, ale stojí to za to a člověk si udělá představu, jak to tady muselo být během války hrozné - slovy se to ani nedá popsat.
Pokud budete moct, projeďte se vlakem po železnici, místy jsou krásné výhledy, ptže železnice vede moc hezkou krajinou. Kromě parku Erawan se dá jet taky do parku Sai Yok (klidný, krásný) a nebo sloního tábora Taweechai (moc fajn).
Úplně v pohodě tady jde strávit klidně týden a nudit se nebudete (Erawan 1 den, Sai Yok, 1-2 dny, prohlídka Kanchanaburi - 1 den, kajaky, sloni - další den), a to jsem nezmínila možnost pěších výletů do okolí.
Prostě žádná nuda v Kanchanaburi nehrozí a tuhle oblast s klidným svědomím doporučuju k návštěvě!Dovolená Kanchanaburi

Zaujal vás náš článek o destinaci Kanchanaburi v Thajsku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Kanchanaburi nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Thajsku je skvělá volba!