Národní park Sai Yok pokrývá plochu 500 km2. Spatříte zde nejnavštěvovanější vodopády, vápencové jeskyně a také torzo železničního mostu. Park je známý také svými nočními plavbami na raftu.

Místo, kde je dnes národní park Sai Yok, navštěvoval za své vlády již Ráma V. Většinu plochy parku zabírají vápencové hory. Vyskytuje se zde smíšený opadavý tropický prales, bambusový prales a také týkový les.

Sai Yok

Sai Yok

Ze zvířat uvidíme občas slona, tura, tygra, kance, jelena a spoustu ptáků. Zvěř se dostane i přes hranice do Myanmy a zase se vrací zpět.

Zajímavostí je, že že zde byl v roce 1973 objeven nejmenší netopýr na světě – paní Kitty. Tento nejmenší savec váží 2 gramy, měří 2,5-3 cm a rozpětí křídel má 10 cm. Žije pouze v jeskyních Sai Yok.

Navštívit můžete také místo se zbytky železnice z 2. světové války. Říkalo se jí Železnice smrti a vedla z Thajska do Barmy. Známe ji z filmu Most přes řeku Kwai. Samotný most (tedy zrekonstruovaný) si pak můžete prohlédnout ve měste Kanchanaburi.

V parku spatříte vodopády Sai Yok a Sai Yok Nai, vápencové jeskyně Tham Sai Yok, Tham Kaew, Tham Pra a Tham Daowadung.

Vodopád Sai Yok (Yai)

Je to nejoblíbenější místo parku. Voda padá dolů do řeky Kwai Noi. Nachází se tu několik jeskyní. Vodopád Sai Yai se často dostává do thajských písní a básní. Byly zde nalezeny kostry lidí, kteří tu žili v době kamenné. Ubytování je možné zabezpečit v bungalovech, kempech a domcích na pilířích.

Sai Yok Yai

Sai Yok Yai

Vodopád Sai Yok Noi

Je známý také pod jménem Khao Phang. Je větší než Sai Yok Yai a je možné se sem dopravit i veřejnou dopravou. Nejatraktivnější doba pro návštěvu je od července do října, to zde protéká nejvíce vody.

Sai Yok Noi

Sai Yok Noi

Jeskyně Dao Daung

Je to stometrová krápníková jeskyně, která se dělí do osmi komor, z nichž každá je pojmenovaná podle jejího největšího krápníku.

Jeskyně Lawa

Největší jeskyně oblasti s velice hezkými stalaktity a stalagnity. Nejjednodušeji se zde dostanete pomocí lodní dopravy, neboť cesta po souši není příliš dobře značená a musíte hledat prašnou cestu vedoucí až k jeskyni Lawa.

Most Železnice smrti

K mostu vede 1,5 km dlouhá stezka od návštěvnického cetra.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (3 )
  • 80%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Národní park se dvěma krásnými vodopády

dne 2015-02-03 17:44:57

Národní park Sai Yok leží nedaleko Kanchanaburi v oblasti s národním parkem Erawan nebo tygřím chrámem, což jsou všechno značně navštěvované atrakce Thajska. Sai Yok je proti nim docela opomíjený, ale je to tím, že jeho krása není tak zjevná jako třeba v Erawanu, který je opravdu nádherný. Sai Yok je taky hodně hezký, ale třeba místní vodopády, které jsou snadno dostupné, tak pěkné jako ty v Erawanu nejsou. V Sai Yok jsou ještě druhé vodopády (nádherné), ale musí se k nim pěšky, což pro většinu lidí není atraktivní. Naštěstí :o)

Vodopád v Sai Yok nedaleko cesty je ale i tak moc hezký, Je oblíbený hlavně u místních dětí, které se tady rády koupou a skáčou z okolních skal do vody. Pozor, že během suchého období roku tady nebývá moc vody a průtok vodopádu je slabý a není to tady až tak atraktivní. Jděte sem raději na konci nebo na začátku suché sezony, kdy je průtok silný a přitom už není takové riziko deště.

Když budete mít trošku štěstí, budete tady mít úplný klid. Stačí si pak lehnout do trávy a nebo si sednou na některou z laviček u vodopádu a nechat se unášet krásou místa a zvuky přírody, které vás tady obklopí. Je to velmi příjemné!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemný park Sai Yok

dne 2015-01-09 02:01:42

Krásný vodopád a velmi hezký národní park s bujnou zelení všude kolem. Dá se tady vylézt na vodopád a nebo si zaplavat v jezírcích v příjemně chladivé vodě. Jen pár minut procházky odsud najdete starou parní lokomotivu z doby místní železnice smrti, která je atrakcí hlavně pro děti. Stojí na místě dnes již nefunkční stanice. Nedaleko odsud je ale zastávka Nam Tok Sai, kam dodnes jezdí z Bangkoku vlaky (využívají místní na víkendové výlety). Jsou tady i stánky s jídlem, takže se tady člověk v pohodě nají.

V parku se dají udělat různé procházky, je docela velký a jsou tady některá další hezká místa (hlavně druhý vodopád, o kterém se všeobecně říká, že je mnohem hezčí než ten kousek od parkoviště), ale neměli jsme tolik času to tady více procházet.

Myslím, že stačí se zde zastavit na nějaké 2-3 hodinky, v klidu chvíli posedět a odpočinout si ve stínu stromů, zatímco budete pozorovat vodopád a nebo děti, které si tady hrají. Myslím, že je to ideální místo třeba na piknik či oběd v přírodě.Dovolená Národní park Sai Yok

Zaujal vás náš článek o destinaci Národní park Sai Yok v Thajsku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Národní park Sai Yok nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Thajsku je skvělá volba!