Kuala Lumpur je hlavním městem Malajsie a je také malajským největším městem. Název města v překladu znamená „blátivá zátoka“. Zaujímá rozlohu 244 km2 a počet obyvatel je přibližně 1,6 milionu. V celé městské aglomeraci Kuala Lumpur, známé také pod názvem údolí Klang, žije celkem 7,2 miliony obyvatel a je to nejrychleji rostoucí region v zemi. V Kuala Lumpur sídlí parlament a je také oficiálním sídlem krále.

Kuala Lumpur vyrostl během 130 let z ničeho v moderní město s více jak jedním milionem obyvatel. Shora se může zdát jako každé jiné asijské město s vysokými mrakodrapy, ale udržuje si mnoho charakteristik a barevností.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

V centru města je spousta koloniálních staveb, pulzující Chinatown s pouličními prodavači, nočními trhy, které jsou zajímavým cílem pro noční procházky a rušnou Little India.

Neuvěřitelně různorodý je noční život, takže určitě navštivte místní hospůdky a restaurace, kde je vždy živo. Za zhlédnutí stojí i náměstí Merdeka – 95 metrů vysoký vlajkový stožár, výškové věže Petronas Twin Towers a Kuala Lumpur Tower, jeskyně Batu a vápencové skály Bukit Takun.

Kuala Lumpur v noci

Kuala Lumpur v noci

Historie Kuala Lumpur

Město Kuala Lumpur vzniklo v roce 1850, když zde Rádž Abdullah založil cínové doly. Najal čínské dělníky a na soutoku řek Sungai Gombak a Sungai Klang vytvořil osadu. Nazval ji Pengkalan Lumpur, až později byla osada přejmenována na Kuala Lumpur.

Do života Kuala Lumpuru nepříznivě zasahovaly epidemie, požáry, potopy a život zde výrazně ovlivnila také Selangorská občanská válka. Vše za začalo měnit po roce 1870, když se vlády nad městem zmocnil čínský kapitán Yap Ah Loy. Ten poznal strategický význam místa a původně malá osada se začala rozrůstat.

Noční Kuala Lumpur má úžasnou atmosféru

Noční Kuala Lumpur má úžasnou atmosféru

 

V roce 1880 sem bylo přesunuto hlavní město státu Selangor a v roce 1896 byl Kuala Lumpur vybrán jako hlavní město tehdejší Federace malajských států.

Za 2. světové války město obsadili Japonci, kteří jej okupovali až do 15. srpna 1945. Kuala Lumpur zůstal hlavním městem i po roce 1957, kdy Federace malajských států získala nezávislost na Velké Británii. Zůstala jím i po 16. září 1963, kdy vznikl stát Malajsie.

Za jedno a půl století existence města se Kuala Lumpur proměnil z malé těžební osady na jednu z nejatraktivnějších asijských metropolí.

Kuala Lumpur je ukázkou toho, jak se stará doba skloubila s novou. Najdete tu nádherné hotely, dobré jídlo, obchody, úchvatné bazary. Důkaz poskytuje pohled na koloniální fasády Sultan Andul Samad a na kontrast vysokých moderních majestátních věží Petronas.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kuala Lumpur

Láká vás Kuala Lumpur? Hledáte-li zájezdy do destinace Kuala Lumpur, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Kuala Lumpur, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.