Lake Gardens, známé také jako Perdana Botanical Gardens, je prvním rozsáhlým rekreačním parkem v Kuala Lumpur. Tato 92 hektarů rozsáhlá oblast byla založena roku 1888 a leží přímo v srdci města. Britská elita si zde v koloniální době postavila své rezidence.

Uprostřed leží Tasik Perdana – První jezero, kde jsou k dispozici lodičky k projížďkám. Většina místních atrakcí je umístěna blízko sebe na malém prostoru. Navštívit můžete Ptačí park, postavený v roce 1961, což je obrovská voliéra s 200 druhy ptáků, většinou z jižní Asie. Nedaleko se rozkládá orchidejová a ibišková zahrada.

Lake Gardens (Perdana Botanical Gardens) Lake Gardens (Perdana Botanical Gardens)

© Gwoeii / Shutterstock.com

K připomenutí druhého premiéra Malajsie tu stojí památník Memorial Tun Andul Razak. Na severní straně zahrad stojí zase Národní památník, který v roce 1966 postavil Felix de Weldon. Ten vytvořil i památník Iwo ve Washingtonu. Připomíná porážku místního komunistického povstání v roce 1960. Narazíte tu i na Národní planetárium s vesmírnou výstavkou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lake Gardens (Perdana Botanical Gardens)

Dovolená v destinaci Lake Gardens (Perdana Botanical Gardens)? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Malajsie a vyberte si ze všech dostupných možností!