Podnebí je v Malajsii horké a vlhké po celý rok. Období sucha zde v podstatě neexistuje. Teploty se pohybují mezi 20 – 30°C. Hory uprostřed Malajského poloostrova způsobují, že se s monzuny můžete setkat v odlišných měsících.

Zatímco západní pobřeží poloostrova je pod přílivem dešťů většinou od září do prosince, na východním pobřeží u Sabahu a Sarawaku je tomu tak od října do února. Druhé rovníkové deště přichází ještě v dubnu a květnu. S deštěm se zde setkáte i mimo tyto měsíce. Silné lijáky přichází pravidelně každý den v odpoledních hodinách, ale slunné počasí přeruší jen na pár minut.

Proto prakticky není příliš nutné se obávat cestování do Malajsie i v období dešťů, protože málokdy se stane, že by propršelo více celých dní v kuse a zpravidla v období dešťů můžete čekat spíše jen příjemný odpolední deštík, který trošku osvěží vzduch a přírodu kolem. Spíše než samotný déšť je horší větší vlhkost vzduchu, ale s tou se v tropech musí počítat po celý rok.

Takže neváhejte a do Malajsie vyražte, kdy budete chtít. Je statisticky určitě lepší sem jet v období sucha, ale ani období dešťů není potřeba se obávat. Vždy se dá přejet jinam, kde je počasí lepší – Malajsie je dostatečně velkou zemí, aby takové přesuny nebyly problém a pomohly utéct do oblastí s lepším počasí.

Aktuální teploty v Malajsii a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty v Malajsii

Podívejte se na následující grafy průměrných teplot v Malajsii. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

Průměrné srážky v Malajsii

V níže uvedených grafech naleznete hodnoty průměrných srážek a průměrný počet deštiných dní v Malajsii v jednotlivých měsících.

Průměrná vlhkost vzduchu v Malajsii

V těchto grafech naleznete hodnoty průměrné vlhkosti vzduchu v Malajsii v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

Průměrný počet slunečných hodin během dne v Malajsii

Nyní uvádíme grafy s průměrným počtem hodin dne, po které svítí v jednotlivých měsících slunce v Malajsii.


Informace není k dispozici.

Informace není k dispozici.

Průměrná teplota moře v Malajsii

Tento graf vám ukáže průměrnou teplotu moře okolo Malajsie pro jednotlivé měsíce roku.


Kuala Lumpur neleží u moře.Cameron Highlands neleží u moře.Kuching neleží u moře.

Informace není k dispozici.
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Malajsii

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Malajsie je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Malajsie.