Podnebí je v Malajsii horké a vlhké po celý rok. Období sucha zde v podstatě neexistuje. Teploty se pohybují mezi 20 – 30°C. Hory uprostřed Malajského poloostrova způsobují, že se s monzuny můžete setkat v odlišných měsících.

Zatímco západní pobřeží poloostrova je pod přílivem dešťů většinou od září do prosince, na východním pobřeží u Sabahu a Sarawaku je tomu tak od října do února. Druhé rovníkové deště přichází ještě v dubnu a květnu. S deštěm se zde setkáte i mimo tyto měsíce. Silné lijáky přichází pravidelně každý den v odpoledních hodinách, ale slunné počasí přeruší jen na pár minut.

Proto prakticky není příliš nutné se obávat cestování do Malajsie i v období dešťů, protože málokdy se stane, že by propršelo více celých dní v kuse a zpravidla v období dešťů můžete čekat spíše jen příjemný odpolední deštík, který trošku osvěží vzduch a přírodu kolem. Spíše než samotný déšť je horší větší vlhkost vzduchu, ale s tou se v tropech musí počítat po celý rok.

Takže neváhejte a do Malajsie vyražte, kdy budete chtít. Je statisticky určitě lepší sem jet v období sucha, ale ani období dešťů není potřeba se obávat. Vždy se dá přejet jinam, kde je počasí lepší – Malajsie je dostatečně velkou zemí, aby takové přesuny nebyly problém a pomohly utéct do oblastí s lepším počasí.

Aktuální teploty v Malajsii a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty v Malajsii

Podívejte se na následující grafy průměrných teplot v Malajsii. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

Průměrné srážky v Malajsii

V níže uvedených grafech naleznete hodnoty průměrných srážek a průměrný počet deštiných dní v Malajsii v jednotlivých měsících.

Průměrná vlhkost vzduchu v Malajsii

V těchto grafech naleznete hodnoty průměrné vlhkosti vzduchu v Malajsii v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

Průměrný počet slunečných hodin během dne v Malajsii

Nyní uvádíme grafy s průměrným počtem hodin dne, po které svítí v jednotlivých měsících slunce v Malajsii.


Informace není k dispozici.

Informace není k dispozici.

Průměrná teplota moře v Malajsii

Tento graf vám ukáže průměrnou teplotu moře okolo Malajsie pro jednotlivé měsíce roku.


Kuala Lumpur neleží u moře.Cameron Highlands neleží u moře.Kuching neleží u moře.

Informace není k dispozici.
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Malajsii

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Malajsie je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Malajsie.