Kuala Lumpur je kromě Petronas Towers ještě jedna velmi vysoká stavba. Jde o televizní věž Menara, která je postavena na kopci Bukit Nanas a s výškou 421 metrů je čtvrtou nejvyšší věží světa.

Ve výšce 276 metrů je skleněná kruhová vyhlídka. Ještě výše, ve 282 metrech, se nachází otočná restaurace. Tvrdí se, že je zde nejvýše položený McDonald na světě. Architektura Menary je úzce spjata s dědictvím islámu. Uvidíte zde klasické islámské květinové a abstraktní motivy, islámské obklady a uklidňující barevné kombinace.

Televizní věž Menara v panorama Kuala Lumpur Televizní věž Menara v panorama Kuala Lumpur

© mozakim / Shutterstock.com

Každých 15 minut se v nadzemním podlaží promítá dokument pojednávající o stavbě věže. Najdete tady také otevřený amfiteátr pro 222 osob, obchody, restaurace, toalety či mini divadlo.

Televizní věž Menara v noci Televizní věž Menara v noci

© Sean Pavone / Shutterstock.com

Jak se na televizní věž Menara dostat

Speciální taxi dopravuje návštěvníky k věži zdarma. Doporučujeme nechat se vyvézt až na kopec, přímo ke vchodu do věže. Zpátky už taxi brát nemusíte, můžete se projít lesem Bukit Nanas – úředně nejstarší rezervací v Malajsii. Po značených stezkách a dřevených chodníčcích se můžete setkat s veverkami a opicemi mezi nádhernými tropickými rostlinami

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Televizní věž Menara

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Televizní věž Menara? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Televizní věž Menara nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Malajsie, nebudete litovat!