Merdecké náměstí (nebo také náměstí Merdeka) leží v centru města Kuala Lumpur, naproti budovy Sultan Abdul Samad. Na tomto náměstí byla 31. srpna 1957 poprvé vyvěšena malajská vlajka jako symbol vzniku samostatné Malajsie. Vlajka se tyčí na stožáru vysokém 95 metrů, který patří k nejvyšším na světě. Každoročně se zde pořádají oslavy Dne nezávislosti. Místo bylo dříve známé pod názvem Selangor Club Padang. V koloniální době jej vybudovali Britové, aby jim připomínalo domov. Roh náměstí zdobí krásná fontána.

Merdecké náměstí (Merdeka)

Merdecké náměstí (Merdeka)

V okolí náměstí je spousta historicky zajímavých budov. Kromě již zmiňované budovy Sultan Abdul Samad Building, která nyní funguje jako kancelář ministerstva informací, komunikací a kultury, zde byl v roce 1884 postaven známý Royal Selangor Club Complex, kde se scházela britská smetánka. Na jižní straně náměstí je národní historické muzeum a na severní straně najdete diecézi západní Malajsie St. Mary´s Anglican Cathedral.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Merdecké náměstí (Merdeka)

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Merdecké náměstí (Merdeka) a nebo další spoustu zájezdů do Malajsie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Merdecké náměstí (Merdeka) a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!