V okolí Kuala Lumpur se nachází ještě zbytky původní džungle. Templer park je lesní rezervací v údolí Klang v malajském Selangoru. Park leží asi 22 kilometrů od Kuala Lumpur a pouhých 6 kilometrů od Rawangu. Pokrývá plochu 1200 hektarů s nemalým množstvím označených stezek, průzračných lagun, jeskyní a několika úrovňových vodopádů. Žije zde mnoho druhů savců a ptáků, mezi něž patří například opice, kukačky, konipas horský, datel, ropuchy, hadi, malajská chocholatá ještěrka či velice vzácný serau.

Park byl pojmenován po siru Geraldu Templerovi, britském vrchním komisaři v Malajsii.

Templer park

Templer park

Co nabízí Templer park

Dominantou parku je jistě majestátný Buku Tokun, vápencová skála, stará více jak jeden milion let. Má tvar vztyčeného palce. Pro golfové hřiště pod skálou vytváří nádhernou scenérii. Hřiště vytvořili zkušení designéři Jambo Ozaki a Kentar Sato a zasadili ho do místa, kde panenský deštný prales harmonizuje s vápencovou skálou.

V parku není ovšem jen golfové hřiště. Jsou zde také místa pro pozorování ptactva, pro treking, plavání. Je tu dostatek prostoru pro relaxaci a odpočinek.

Integritu parku bohužel v posledních letech narušují zásahy a budování luxusních obydlí, atrakcí pro návštěvníky, ale také odlesňování a budování silnic, což znečišťuje místní řeky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Templer park

Zaujal vás náš článek o destinaci Templer park v Malajsii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Templer park nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Malajsii je skvělá volba!