Palmová riviéra patří mezi nepopulárnější a turisty nejnavštěvovanější oblasti Itálie. Najdete ji podél pobřeží Jaderského moře, mezi městy Ancona v regionu Marche a Pescara v regionu Abruzzo. Díky nádherným, čistým a udržovaným plážím se zlatým či bílým pískem, pozvolným vstupem do blankytně modrého moře a krásnými mohutnými palmami, patří k oblíbeným a vyhledávaným cílům všech turistů.

Pobyt vám zpříjemní také příjemný personál a kvalitní plážový servis, který je zde samozřejmostí.

Palmová riviéra v Itálii

Palmová riviéra v Itálii

Co nabízí Palmová riviéra

Idylický ráz krajiny můžete obdivovat také mimo pláže, kde uvidíte oleandry, udržované zahrady i parky, dotvářené panoramatickými vrcholky hor.

Označení Palmová riviéra si tato oblast vysloužila díky palmovým alejím, kterých podél pobřeží je až osm tisíc. Ovšem na své si zde přijdou i milovníci historie a kultury.

Mezi nejnavštěvovanější destinace patří historické Grottammare a San Benedetto del Tronto, jež je také hlavním centrem Palmové riviéry. Turisty oblíbené je ale třeba také Monteprandone s nádherným panoramatickým výhledem na moře a přilehlé vinice. Krásnými destinacemi jsou ale také Alba Adriatica, Fano, Cupra Marittima nebo Martinsicuro, které je naprosto ideální destinací pro rodiny s dětmi. Italové dělají vše pro to, aby si na své přišly i ti nejmenší, proto zde najdete spoustu míst s tobogány, skluzavkami, dětskými hřišti či animátory, kteří se o zábavu vašich dětí rádi postarají.

Pescara - město zakončující Palmovou riviéru

Pescara – město zakončující Palmovou riviéru

Jak se na Palmovou riviéru dostat

Nejrychleji, nejpohodlněji, ale také nejdráž se na Palmovou riviéru dostanete letecky. Charterové lety na letiště Ancona nabízejí Praha, Brno i Ostrava.

Další možností je využít železniční dopravy. Pokud se vydáte z České republiky, počítejte se dvěma přestupy ve Vídni a Bologni. Tento druh dopravy se ale vyplatí pouze těm, kteří mohou čerpat v rámci cesty slevu.

Při cestování autem počítejte, že najedete zhruba 1200 kilometrů a k výdaji za benzín či naftu si připočítejte ještě dálniční poplatky v Rakousku a Itálii. Jízda po sto kilometrech italské dálnice vyjde na něco málo přes €5.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Palmová riviéra

Palmová riviéra je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Palmová riviéra či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)