Ancona je nejlidnatějším městem regionu Marche a zároveň jeho hlavním městem. Město se stalo důležitým průmyslovým, správním a společenským centrem regionu. Jedná se o významný přístav na březích Jaderského moře, ze kterého vyrážejí často lodě hlavně k chorvatským a řeckým břehům.

Ancona

Ancona

Anconu založili Řekové ve 4. století před naším letopočtem. V průběhu staletí byla pod vlivem mnoha mocných říší i řady vlivných italských rodů.

Zachovaly se tu významné historické památky.

U přístavu v Anconě

U přístavu v Anconě

Zajímavosti města Ancona

Dominantou města je Trajánův oblouk z období starého Říma.

Trajánův oblouk v Anconě

Trajánův oblouk v Anconě

Nejdůležitější sakrální stavbou je anconská katedrála San Ciriaco, s jejíž výstavbou se začalo v 11. století a dokončena byla ve století 12. Chrám se začal budovat v románském období a byl ovlivněn lombardskými a byzantskými vlivy. V pozdějších staletích byl renovován.

Z dalších duchovních staveb stojí za pozornost kostel Santa Maria della Piazza z 12. století a San Francesco alle Scale ze 14. století.

Katedrála San Ciriaco

Katedrála San Ciriaco

Za návštěvu stojí i Národní archeologické muzeum, jež sídlí v pozdně gotickém renesančním paláci Ferretti a ukrývá řadu zajímavých dokumentů.

V paláci Bosdari z 16. století sídlí galerie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ancona

Dovolená Ancona je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Ancona a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!