Loreto je krásné historické městečko a významné katolické poutní místo. Rozkládá se na pahorku nedaleko pobřeží Jaderského moře v italském regionu Marche. Leží asi 25 kilometrů jižně od hlavního města regionu Ancony.

Loreto

Loreto

Co nabízí Loreto

Město patří k turisticky velmi oblíbeným místům a ročně ho navštíví přibližně 3 miliony lidí. Říká se, že Loreto je po Římu a Vatikánu nejvýznamnějším poutním místem Itálie. Nejdůležitější památkou města je bazilika della Santa Casa a Loretánská chýše. Chrám Santa Casa di Loreto se podle pověsti sám vznesl ze Svaté země a andělé jej přenesli do piniového háje, jižně od města Ancona.

Poutníci z celého světa míří do renesanční baziliky z roku 1469. Přímo ve středu kostela stojí samotná Svatá chýše, obezděná renesančním bohatě zdobeným mramorovým obložením v podobě kvádru, podle návrhu Donata Bramanteho z roku 1509. Svatá chýše je údajně domem, kde žila samotná Panna Marie.

Svatá chýše v bazilice della Santa Casa

Svatá chýše v bazilice della Santa Casa

Nad hlavním oltářem se tyčí socha svaté Panny loretánské. Podle tradice se tu každoročně 8. září slaví narození Panny Marie. Procesí poutníků směřuje k bazilice, aby se poklonilo svatým ostatkům. 10. prosince se oslavuje svátek Panny Loretánské.

K dalším budovám kolem náměstí Piazza Comunale patří například jezuitská škola, galerie Lorenzo Lotto a Vouet Annibale Carracci.

Historické jádro města je tvořeno třemi ulicemi obehnanými hradbami.

Nejbližším pobřežním letoviskem je Porto Recanati, které je odtud vzdáleno asi 5 kilometrů na východ.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Loreto

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Loreto, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!