Roku 1990 byl založen Parco Nazionale dei Monti Sibillini, zasahující svou rozlohou 70 tisíc hektarů do tří provincií – Perugie, Ascoli a Maceraty. Sedmdesát dva vrcholů Monti Sibillini tvoří severní výběžky centrálních Apenin. Nejvyšší horou na umbrijském území je Cima del Redentore, nazývaná též Scoglio del Lago (2448m). Kamenná vesnička Castelluccio bývala v zimních obdobích po celé měsíce odříznuta od světa.

Parco Nazionale dei Monti Sibillini

Parco Nazionale dei Monti Sibillini

Na náhorních plošinách Monti Sibillini poznáte úplně jinou tvář Umbrie. Plochý zelený hřeben Piano Grande (1400 metrů) připomíná pasoucími se stády ovcí, které zdálky vypadají jako sněhové ostrůvky, velkými poli čočky a silnicí rovnou jako pravítko vedoucí do vesničky Castellucio, spíše nějaké zákoutí severoamerického nebo asijského kontinentu.

Krajina národního parku Parco Nazionale dei Monti Sibillini může vypadat i takto

Krajina národního parku Parco Nazionale dei Monti Sibillini může vypadat i takto

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Parco Nazionale dei Monti Sibillini

Dovolená Parco Nazionale dei Monti Sibillini je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Parco Nazionale dei Monti Sibillini a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!