Historické městečko Camerino leží ve vnitrozemí regionu Marche. Z města se naskýtá nádherný panoramatický výhled na údolí řeky Potenza a Chienti.

Camerino

Camerino

Co nabízí Camerino

V městečku turisté objeví krásné historické památky, z nichž nejzajímavější je farní kostel zasvěcený Venantu z Camerina, mučedníku, jehož ostatky byly papežem Janem IV. přeneseny do Říma. Místní obyvatelé tvrdí, že svatyně zde stála již v 5. století.

V okolí vesničky spatříte několik pevností.

Městečko zaujalo slavného italského malíře Carla Crivelliho, jenž se tu při své cestě z chorvatské Dalmácie zastavil a žil a pracoval zde až do své smrti v roce 1495.

Ulice města Camerino

Ulice města Camerino

V Cameritu stojí i univerzita (Universita dedci studi Camerino). V místním muzeu jsou vystaveny předměty související s historií města.

Spokojeni budou turisté a cykloturisté, pro které je zde vybudováno několik značených cest. Jedna z nich vede do nedalekého pohoří Monti Sibillini, kde se rozkládá národní park Parco Nazionale dei Monti Sibillini.

Autem se odtud vydejte do Assisi, Porto Recanati či Spoleta. Východním směrem leží 80 kilometrů vzdálené město Perigio. Moře je od Camerina vzdálené okolo 55 kilometrů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Camerino

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Camerino, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!