Ascoli Piceno leží na řece Tronto v italském regionu Marche a je ze tří stran obklopené horami. Žije zde necelých 52 tisíc obyvatel. Přezdívá se mu „město věží“. Ve středověku totiž ve městě stálo až 200 věží. Do současnosti se jich zachovalo padesát.

Zajímavosti v Ascoli Piceno

Na renesančním náměstí Piazza del Popolo, které je pokládáno za nejkrásnějšíItálii, najdete gotický kostel sv. Francesca. Pochází z roku 1258, v roce 1549 byl dostavěn dóm. Na portálu je vyobrazen papež Julius II.

Piazza del Popolo v Ascoli Piceno

Piazza del Popolo v Ascoli Piceno

Na tomto náměstí stojí také Palazzo dei Capitani del Popolo z 13. století. Palác byl v 15. století rozšířen a v roce 1549 přistavěn portál s vyobrazením papeže Paola III.

Palazzo dei Capitani del Popolo

Palazzo dei Capitani del Popolo

Za návštěvu stojí katedrála Sant´Emidio. Hlavní oltář vytvořil Carlo Crivelli.

Zajímavý je konvent San Domenico se vzácnými freskami ze 17. století. Nyní slouží jako škola.

Katedrála Sant´Emidio

Katedrála Sant´Emidio

V Ascoli Piceno objevíte rovněž krásnou botanickou zahradu.

První neděli v srpnu si nenechejte ujít oslavu svátku Sant´Emidia, patrona města. Městem prochází průvod lidí oblečených do historických kostýmů z období renesance. Po průvodu následuje turnaj – Quintana, ve kterém soupeří šest rytířů o vládu nad městem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ascoli Piceno

Dovolená Ascoli Piceno je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Ascoli Piceno a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!