Středověké historické městečko Offida v regionu Marche nabízí řadu historických památek. Turisté zde objeví několik kostelů a historické památky tu na vás čekají na každém kroku. Centrem městečka, které bylo vystavěno na kopci, prochází úzké a klikaté uličky s restauracemi a bary, nabízejícími ochutnávku místních specialit. Při procházkách narazíte také na obchůdky a krámky se suvenýry.

Město Offida

Město Offida

Zajímavosti města Offida

Nedaleko městečka se nalézá vesnička Villa di´Appignano, jež je rodištěm významného italského kněze Dominika Peroniho, známého také pod jménem Bernard z Offidy. Působil ve zdejším klášteře, kde také v roce 1604 zemřel ve věku 90 let. Papež Pius VI. ho v roce 1795 prohlásil blahoslaveným.

Offida

Offida

Městečko je známé také výrobou tradiční paličkované krajky, můžete navštívit muzeum věnované tomuto umění.

Pokud se budete chtít vykoupat zajeďte k moři. Je odtud vzdálené 20 kilometrů.

Navštívit můžete Ascoli Piceno, které leží asi 25 kilometrů daleko. K návštěvě vybízí rovněž středověká města Urbino nebo Pesaro.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Offida

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Offida, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!