Přibližně 30 kilometrů od města Macerata a 60 kilometrů od Ancony se rozkládá malebné městečko San Ginesio. Leží ve výšce 680 metrů nad mořem a žije zde okolo 3800 stálých obyvatel. Město bylo vybudováno na pahorku, a proto poskytuje nádherný výhled na okolní hornatou krajinu regionu Marche.

San Ginesio

San Ginesio

Na turisty tu čeká překrásná příroda a husté lesy. Dýchne zde na vás středověká atmosféra, kterou si město uchovalo až do dnešních dní.

Narodil se zde Alberico Gentili, jenž žil v letech 1552 – 1608. Byl profesorem občanského práva na Oxfordské univerzitě. Jeho socha je umístěna na univerzitním kostele s románským portálem, který je zdoben gotickou fasádou z neobvyklých cihel. Kostel má zvláštně tvarovanou věž. V interiéru uvidíte kryptu zdobenou freskami Lorenza Salimberiho z roku 1406.

Výhled ze San Ginesio

Výhled ze San Ginesio

Ve městě objevíte i další zajímavé stavby – například kostel San Michele z 10. století či románský kostel San Francesco z 13. století. Dochovaly se taktéž dva z pěti špitálů, kam se uchylovali poutníci během svých cest do Říma.

K návštěvě láká rovněž místní muzeum.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Ginesio

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace San Ginesio? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které San Ginesio nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!