Okouzlující město San Benedetto del Tronto na pobřeží Jaderského moře, leží v polovině cesty mezi městy Ancona a Pescara. Typická je zdejší exotická vegetace. Zejména ohromné množství oleandrů a palem dominuje této oblasti. I proto se jí přezdívá Palmová riviéra. Napočítáte tu více jak 5000 palem rostoucích i na písečných plážích.

San Benedetto del Tronto

San Benedetto del Tronto

Historie San Benedetto del Tronto

Nejstarší dochované zmínky o osídlení města pocházejí už z 9. století před naším letopočtem. Za vlády Římanů se město jmenovalo Castrum Trutenum. V té době bylo významným strategickým a opěrným bodem. V roce 998 byly do místního kostela přeneseny ostatky svatého Benedikta.

Velmi těžkým obdobím pro město se stala 2. světová válka. Město bylo bombardováno a téměř zničeno. Bylo však znovu vystavěno a poválečný vývoj přinesl městu opravdový rozmach. Začaly se budovat hotelové komplexy a město začalo lákat návštěvníky z celého světa.

Pro rozvoj turismu mělo město všechny předpoklady – nádherné Jaderské moře, krásné palmové pláže.

Turismus se tu začal rozvíjet na konci 19. století. V roce 1931 byla vybudována hlavní třída Viale Secondo Moreti, která je dnes plná obchodů s nejrůznějším zbožím.

Co nabízí San Benedetto del Tronto

Hlavní pláž lemuje pobřeží v délce 6 kilometrů a je tvořena jemným bílým pískem. Pozvolna se svažuje do moře. V moři si na své přijdou vyznavači potápění i šnorchlování. Šest kilometrů krásného pobřeží s čistým jemným bílým pískem tak samozřejmě nabízí ideální podmínky pro letní dovolenou. Podél pláže se táhne více jak 4 kilometry dlouhá palmová promenáda. Její součástí je i cyklostezka, jež je hojně využívána i pro kolečkové brusle a jogging.

Město obklopuje bujná vegetace typická pro celou oblast Palmové riviéry. Palmy rostou i na písečné pláži, kde poskytují příjemný stín.

Pláž v San Benedetto del Tronto

Pláž v San Benedetto del Tronto

Pláže jsou většinou privátní. Nabízejí placený plážový servis (slunečníky, lehátka), široké sportovní zázemí (hřiště, plážový volejbal, vodní sporty), dětské atrakce, plážové bary, které se večer promění v piano bary s hudbou k poslechu i k tanci a některé pořádají rovněž diskotéky. Objevíte tu i neplacené a méně udržované volné pláže.

Turisté mohou v letovisku za poplatek využít tenisové kurty, k dispozici je také sportovní hala, atletický stadion, několik dětských hřišť a plavecký areál s krytým i venkovním bazénem. K návštěvě láká rovněž zdejší námořní muzeum.

Zajímavosti San Benedetto del Tronto

V centru města objevíte několik významných historických památek. Pozornost přitahuje zejména věž Torre dei Gualtieri neboli Torrione, jež leží v nejvyšší části San Benedetta. Tato část města je známá jako San Benedetto Alta. Věž Torrione byla původně součástí městského opevnění. Je vysoká 32 metry a poskytuje krásný výhled na celé město.

Za zmínku stojí katedrála sv. Benedikta, který se stal patronem města a dnes je mu zasvěcena slavnost Festa di San Benedetto martire.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Benedetto del Tronto

Klikněte pro zobrazení nabídky San Benedetto del Tronto: zájezdy nebo San Benedetto del Tronto: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci San Benedetto del Tronto!