Grottammare se právem říká Perla Jadranu. Tato turisty velmi oblíbená a hojně navštěvovaná destinace je již více než tři století proslulá nejen pro svou působivou atmosféru klidu a radosti, ale i velkým množstvím historických a kulturních památek, které jsou pečlivě udržovány.

Grottammare leží u ústí řeky Tesino, zhruba uprostřed Palmové riviéry, obklopené bujnou vegetací a doprovázené velmi příjemným podnebím během celého roku.

Grottammare

Grottammare

Co nabízí Grottammare

Podél pobřeží jsou vysázené palmy a oleandry, které v největších vedrech nabízejí příjemný stín. Milovníkům plážových sportů jsou na plážích k dispozici tenisové kurty nebo hřiště na plážový volejbal.

Pohostinnost, pozorná péče o architektonické památky a respektování přírody a moře, přispělo k tomu, že město obdrželo ocenění „Modrá vlajka“ pro skvělou čistotu pláží a turistické zázemí.

Letovisko Grottammare

Letovisko Grottammare

 

Grottammare je také velmi zajímavou destinací z pohledu historických památek. Mezi nejznámější patří středověká pevnost blízko náměstí Piazza Peretti nebo kostel San Martino v románsko-gotickém slohu s freskami pocházejícími z 12. století.

Na začátku srpna se zde koná festival Cabaret Amore Mio, během kterého se pořádají vystoupení mladých komiků.

A když se zde náhodou začnete nudit, můžete vyrazit do nedalekého San Benedetto del Tronto a dalších zajímavých míst v okolí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Grottammare

Klikněte pro zobrazení nabídky Grottammare: zájezdy nebo Grottammare: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Grottammare!