Acquaviva Picena je městečko na kopci s krásným výhledem na pobřeží jen pár kilometrů od San Benedetto del Tronto v oblasti Marche.

Historie města spadá až do římského období, kdy jej kolem 6. století před naším letopočtem začali osidlovat první obyvatelé. Prošlo nadvádou Saracénů a Lombardů, až jej do svého područí získal rod Acquaviva.

Acquaviva Picena Acquaviva Picena

© Stefano Ember / Shutterstock.com

Co nabízí Acquaviva Picena

Právě zmíněný rod Acquaviva nechal ve 13. století na vrcholku zdejšího kopce postavit pevnost, která tvoří hlavní bod panoramatu města.

Mezi další zajímavá místa, která stojí za to navštívit, patří také kostel sv. Josefa, kostel Panny Marie Milosrdné, rustikální kostel santa Maria dell Palme či zvonice ze 16. století, která byla o tři století později přestavěna.

Pevnost v Acquaviva Picena Pevnost v Acquaviva Picena

© pio3 / Shutterstock.com

V Acquaviva Picena najdete také prastarý kostel San Rocco v románském stylu ze 13. století a chrám San Lorenzo, který byl augustiány založen roku 1613 a patří k němu i klášter.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Acquaviva Picena

Klikněte pro zobrazení nabídky Acquaviva Picena: zájezdy nebo Acquaviva Picena: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Acquaviva Picena!