Městečko Sorrento je položené na úzkém poloostrově, jenž z jihu ohraničuje Neapolský záliv. Ze všech koutů se otevírají nádherné výhledy na sopku Vesuv a na Neapol v pozadí. V zálivu jsou vidět i ostrovy v čele s Capri. Velmi pěkná poloha stejně jako blízkost slavných archeologických areálů v Pompejích a Herculaneu přispěly k rozvoji Sorrenta jako turistického střediska.

Divoké pobřeží u Sorrenta

Divoké pobřeží u Sorrenta

Můžete se odtud vydat také na výlet lodí, například na ostrovy Capri a Ischia, nebo si autem projet členitou pobřežní silnici vedoucí d Amalfi (Strada Amalfitana).

Sorrento bylo osídleno dávno před příchodem Římanů a současné město respektuje do značné míry půdorys původního sídla. Dochovalo se zde mnoho pozůstatků z doby antické i ze středověku, třeba podzemní tunely vedoucí k moři nebo cisterna, která sloužila jako zásobárna vody pro akvadukty. Ne všechna tato místa lze však volně navštívit.

Sorrento

Sorrento

Sorrento bylo silně opevněno, přesto však v roce 1558 neodolalo útoku osmanských Turků. Další ránu způsobila morové epidemie v roce 1656. Město i tak zůstávalo významným centrem jižní části Kampánie. Jeho obyvatelé se živili především obchodem a zemědělstvím. Nové impulzy pro Sorrento a celou okolní oblast přinesl rozvoj turistického ruchu. Návštěvníci sem začali ve velkém přijíždět od poloviny 19. století.

Dnešní Sorrento (17 tisíc obyvatel) má výbornou turistickou infrastrukturu s řadou hotelů, restaurací, kaváren a barů. Najdete tu malebný rybářský přístav, přímo v městečku však není žádná větší pláž. Mnoho lidí sem přijíždí na jednodenní výlet z okolních letovisek, aby si vychutnalo zdejší panorama a prošli se strmými uličkami lemovanými bujnou vegetací.

Zajímavosti města Sorrento

Chiesa di Sant´Antonio

Několikrát renovovaný kostel Chiesa di Sant´Antonio, ležící přímo u bývalých městských hradeb, je zřejmě nejstarším kostelem ve městě Sorrento.

Chiesa di Sant´Antonio

Chiesa di Sant´Antonio

Chiostro della Chiesa San Francesco di Sorrento

Chiostro della Chiesa San Francesco di Sorrento nabízí krásnou křížovou chodba s arkádami s lomenými oblouky pochází ze 14. století.

Chiostro della Chiesa San Francesco di Sorrento

Chiostro della Chiesa San Francesco di Sorrento

Z někdejší klášterní zahrádky je pěkný výhled na záliv.

Duomo Santi Filippo e Giacomo

Sorrentský dóm Duomo Santi Filippo e Giacomo byl zřejmě vybudován na místě římského fóra.

Duomo Santi Filippo e Giacomo

Duomo Santi Filippo e Giacomo

Dnešní stavba se datuje do 15. století, avšak novogotická fasáda je dílem století dvacátého.

Sedile Dominova

Ve staroměstské uličce Via San Cesareo nedaleko dómu byste si měli prohlédnout malebnou lodžii Sedile Dominova.

Sedile Dominova

Sedile Dominova

V otevřené hale, kde se ve středověku radili šlechticové o záležitostech obce, dnes hrají důchodci karty.

Museo Correale di Terranova

Muzeum Museo Correale di Terranova se svým velkým pomerančovníkovým a citronovníkovým sadem patří k nejhezčím v Kampánii. Ve 26 sálech si můžete prohlédnout především sbírku uměleckých řemesel z majetku rodiny Correale: je tu porcelán z celého světa, nábytek, zbraně, obrazy a majolika.

Museo Correale di Terranova

Museo Correale di Terranova

Kromě toho se zde nachází rovněž posmrtná maska básníka Torquata Tassa a vzácná vydání jeho děl.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sorrento

Láká vás Sorrento? Hledáte-li zájezdy do destinace Sorrento, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Sorrento, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.