Starověké sídliště Cuma bylo založeno v 8. století před naším letopočtem jako jedna z nejstarších řeckých koloniíItálii. Na Monte di Cuma nedaleko Neapole se rozkládají zříceniny akropole, na východě zbytky Apolónova chrámu a na nejvyšším místě pozůstatky Diova chrámu, přestavěného na baziliku. Shora je překrásný výhled na pobřeží a moře. Ačkoliv se ze starověkých chrámů mnoho nezachovalo, dosud je zde cítit kouzlo krajiny, které už starověké Řeky přimělo zasvětit toto místo bohům.

Cuma

Cuma

Součástí archeologického areálu je také jeskyně orákula (Antro della Sibilla) – Sibyly, jež byla v antice známou věštkyní a ve svých dílech ji zmiňuje i Vergilius. Jeskyni vykopal teprve roku 1932 italský archeolog Amedeo Maiuri.

V jeskyni orákula (Antro della Sibilla)

V jeskyni orákula (Antro della Sibilla)

Působivá je především přes 100 metrů dlouhá chodba s trapézovým průřezem, osvětlovaná šesti postranními tunely a vedoucí k samotné svatyni, kde Sibyla pronášela svá proroctví.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cuma

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Cuma a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Cuma a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!