Právě v Portici si bourbonský král Karel nechal na počátku 18. století vystavět letní rezidenci s parkem, jenž se táhl až ke břehu moře. Krále pochopitelně následoval jeho dvůr, a tak zde v krásné krajině mezi mořem a Vesuvem vyrostlo víc než sto šlechtických letních sídel. V zámku se v současnosti nachází sídlo zemědělské fakulty.

Portici

Portici

V samotném Portici se vyplatí prohlédnout si na náměstí Piazza San Ciro hlavní kostel se dvěma věžemi v průčelí. Kostel pochází ze 17. století a je zasvěcen Santa Maria della Nativita. Oltářní obraz (narození Panny Marie) je dílem Lucy Giordana.

Náměstí Piazza San Ciro v Portici

Náměstí Piazza San Ciro v Portici

Zajímavá místa Portici

Museo Ferroviario Nazionale di Pietrarsa

Železniční muzeum Museo Ferroviario Nazionale di Pietrarsa leží nedaleko od Portici vystavuje na rozsáhlé ploše přímo u moře parní lokomotivy a vagony italské dráhy.

Museo Ferroviario Nazionale di Pietrarsa

Museo Ferroviario Nazionale di Pietrarsa

Při prohlídce byste neměli vynechat ani návštěvu nádraží v Portici, které kdysi bylo konečnou stanicí první italské železnice vedoucí z Neapole do Portici.

V železničním muzeu v Portici

V železničním muzeu v Portici

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Portici

Dovolená Portici je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Portici a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!