Městečko Ravello se rozkládá v malebné krajině nad Amalfi, jihovýchodně od Neapole. Kdysi patřilo k městskému svazu republiky Amalfi. O slavné minulosti dodnes svědčí paláce a kostely, založené v době největšího rozkvětu města ve 12. a 13. století. Dominantou hlavního náměstí je dóm s pozoruhodným a cenným bronzovým portálem a dvěma krásnými kazatelnami.

Ravello

Ravello

Věhlas novějšího data přinesl Ravellu pobyt skladatele Richarda Wagnera, jenž zde tvořil svou operu „Parsifal“ a v zahradě zdejší Villy Rufolo můžete obdivovat zahradu Klingsor. Pozůstatky této středověké vily včetně zahrady s krásným výhledem si lze prohlédnout.

Villa Cimbrone v Ravello

Villa Cimbrone v Ravello

Další známou vilou v Ravelle je Villa Cimbrone s rozlehlým romantickým parkem a jedinečným letohrádkem s výhledem na pobřeží v okolí Amalfi. Terasu zdobí busty římských vládců. Tato vila je původně taktéž středověkou stavbou, z níž se ovšem nedochovalo vůbec nic. Při přestavbě na počátku 20. století sice byly použity stavební prvky středověkého objektu, avšak výsledná imitace hradu je poněkud nestylová.

Výhled z Villy Cimbrone

Výhled z Villy Cimbrone

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ravello

Dovolená v destinaci Ravello? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!