Na sopku Vesuv se nejlépe dostanete z Herculanea nebo Torre del Greco. Široká silnice vede kolem vinic, plání porostlých kručinkou a starých lávových polí až do nadmořské výšky asi 1000 metrů. Samotný okraj kráteru má výšku 1281 metrů.

Vesuv

Vesuv

Pokud nehodláte jet autem, můžete vyjet soukromým linkovým autobusem na parkoviště pod kráterem, ke kterému pokračuje strmá štěrková cesta pro pěší (15 minut, vhodná je pevná obuv). Avšak i ta závěrečná námaha při výstupu se vyplatí. Za jasného počasí je odtud úchvatný výhled na celý Neapolský záliv a Neapol.

Vesuv ve skutečnosti není vyhaslá sopka, proto je jeho činnost neustále kontrolována z nedaleké observatoře. Ta se nachází v nadmořské výšce 600 metrů a již od roku 1845 zaznamenává každou změnu uvnitř mohutné hory. Roku 1944 při posledním silném výbuchu Vesuv vychrlil proudy horké lávy. Poté zmizela jeho charakteristická „kouřová vlajka“. Známkami života sopky jsou pouze kouřící fumaroly. Vesuv je v současnosti jedinou dosud činnou sopkou na evropské pevnině.

Erupce Vesuvu

Erupce Vesuvu

Nejznámější erupce Vesuvu proběhla 24.8.79, kdy byla lávou zasypána mimo jiné města Pompeje a Herculaneum, která si dnes můžete prohlédnout jako úžasné memento obrovské tragédie, která postihla tehdejší římskou říši.

Zastávka autobusů jedoucích k Vesuvu se nachází přímo na nádraží Circumvesuviany v Herculaneu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vesuv

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Itálie a zajímá-li vás přímo destinace Vesuv, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!