Národní park Parco Nazionale del Cilento  je druhým největším národním parkem v Itálii. Leží přibližně 30 kilometrů jižně od města Salerno. Rozprostírá se od pobřeží Tyrhénského moře až k úpatí Apenin. Na území parku můžete vystoupat na vrcholky hor Albumi, Cevrati a Gelbison a obdivovat pobřežní svahy Bulgherie a Stella. Je to oblast plná zátočin, písčitých i kamínkových pláží, jeskyní, míst vhodných k potápění, historických památek a archeologických nalezišť.  Setkávají se tu moře s horami, západ a východ, kultura evropská s kulturou africkou.

Parco Nazionale del Cilento

Parco Nazionale del Cilento

Příroda i kultura zde zůstala nedotčena díky hornatému nepřístupnému charakteru krajiny. Jediným spojením mezi vesnicemi roztroušenými vysoko v horách byly dlouho nepohodlné cesty, klikatící se po úbočích vysokého pohoří.

Pobřeží Parco Nazionale del Cilento

Pobřeží Parco Nazionale del Cilento

K nejvyhledávanějším letoviskům poblíž parku patří Marina di Camerota, kde se nachází malý lodní přístav. Příjemnou letní atmosféru vytváří stále kvetoucí vegetace, kouzelné pláže s jemným pískem, podmořské jeskyně a nádherné rokle. Původní městečko Camerota se rozkládá na vyvýšeném pahorku nad mořem. Jeho tisíciletou historii připomínají archeologické nálezy. Navštívit můžete například Azurovou jeskyni, jež je od pobřeží vzdálena pouze 10 minut plavby motorovým člunem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Parco Nazionale del Cilento

Zaujal vás náš článek o destinaci Parco Nazionale del Cilento v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Parco Nazionale del Cilento nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!