Už římský císař Tiberius si na Capri, ostrovu s krásnou přírodou a příhodným klimatem, nechal zřídit rezidenci. V 19. století sem přijížděli zahraniční umělci a intelektuálové na zimní „dovolené“. Dnes bývají obyvatelé Capri v zimě skoro sami, zato v létě tu kvůli návalům jednodenních návštěvníků nebývá k hnutí.

Mapa Capri

Mapa Capri

Zajímavé jsou projížďky lodí kolem ostrova, které jsou nedílnou součástí zážitků z Capri, jelikož nabízejí bezprostřední pohled na útesy, zátoky, jeskyně a skalnaté mořské komíny. Zejména výlet do slavné Modré jeskyně (Grotta Azzura) je úchvatný.

Ostatně lodní výlety se na Capri dělají i z letovisek na blízkém pobřeží Itálie, přecijen je to skoro co by kamenem dohodil od měst jako Sorrento či Neapol, takže je zřejmé, že jednodenní výlet na ostrov Capri je něco, co si dopřeje velké množství turistů.

Město Capri

Město Capri

Z Marina Grande vyváží lanovka návštěvníky do Capri – hlavní vesnice na ostrově. Velkolepé panorama se otevře turistům po výstupu na vrcholek hory Monte Solaro, jež je s 589 metry nejvyšším místem na ostrově. Kouzelné jsou pláže v Marina Piccola.

Krásy ostrova Capri

Krásy ostrova Capri

Pozdě odpoledne však výletní lodě odplují a místní spolu s dlouhodobými hosty mají na Piazzettě zase svůj klid.

Capri je luxusním rekreačním střediskem, jehož krásami se lidé kochají už od dávných časů. Ostrov je dlouhý 6 kilometrů a široký 3 kilometry. Nabízí mírné podnebí, rozeklané pobřeží, nabílené vesničky, bujné zahrady a kopcovité vnitrozemí.

Skalnaté pobřeží Capri

Skalnaté pobřeží Capri