Ostrov Kauai vznikl stejně jako ostatní havajské ostrovy, a to sopečnou činností. Je z celého souostroví nejstarší a je čtvrtým největším ostrovem havajského souostroví. Díky své bohaté tropické vegetaci se mu říká také Garden island, tedy volně přeloženo „ostrov jako zahrada“.

Dlouho si držel svou nezávislost. K Havajskému království se připojil až v roce 1810.

Mapa ostrova Kauai

Mapa ostrova Kauai

Přírodní krásy Kauai

Turisty lákají zdejší přírodní útvary. Mezi největší lákadla se řadí útesy Na Pali Coast na severozápadě ostrova a Waimea Canyon (kterému se říká Grand Canyon Pacifiku a toto označení mu opravdu sedí). Můžete zde také projít Kalalau Trail, což je jeden z nejkrásnějších treků na světě.

Ještě více na sever narazíte na překrásný Koke'e State Park a bažiny Alaka'i Swamp. Bažinami vedou stezky, ale ty jsou za dešťů neschůdné.

Pobřeží Na Pali

Pobřeží Na Pali

V blízkosti hory Mt. Wai'ale'ale je největší roční úhrn srážek na světě. Ročně tu spadne okolo i 15000 mm dešťových srážek!

Jih ostrova patří k úrodným, pěstuje se zde káva a cukrová třtina. Samozřejmostí jsou nádherné pláže.

Při návštěvě ostrova a ještě před započetím poznávání jeho krás, je vhodné navštívit Koke'e muzeum, kde vás seznámí s možnostmi výletů, nejlepšími stezkami, kempy a dostanete zde další potřebné informace. Muzeum najdete na 25. kilometru silnice Waimea Canyon Road, tedy v Koke'e State parku.

Údolí Hanalei

Údolí Hanalei

Pokud jste se rozhodli, že na havajských ostrovech půjdete ve stopách kapitána Cooka, tak v městečku Waimea na jižním pobřeží je vyznačeno místo, kde poprvé přistál se svými dvěma loďmi Resolution a Discovery na Havajských ostrovech.

Havajské ostrovy se pokoušeli získat i Rusové. V roce 1817 se snažil nárokovat zemi pro ruského cara obchodník G.A.Schäffer. Po roce však přišla zpráva, že car o tuto zemi nestojí a Schäffer byl přinucen odjet. Zůstalo tu pouze několik základových zdí bývalé pevnosti Russian Fort, jako připomínka té doby.

Kalalau Beach

Kalalau Beach

Pobřeží na jihu ostrova je pokryto plantážemi cukrové třtiny a kávovníků. Pěstují tu také tropické ovoce.

Ostrov Kauai má jako jediný ostrov souostroví splavné řeky, takže si můžete užít plavbu po řece Wailua na kajaku.