Viděli jste první díl Jurského parku? Pamatujete si jeho úvodní scénu, ve které je nádherná scenérie s úžasným vodopádem? Myslíte si, že je to jen výtvor počítačové grafiky a fantazie tvůrců filmu?

Věřte nebo ne, toto místo opravdu existuje, a to právě na Havajských ostrovech, konkrétně pak na ostrově Kauai a vy tak můžete Manawaiopuna Falls, jak se tyto vodopády jmenují, vidět na vlastní oči a kochat se tou nádherou nejen ve filmu Jurský park.

Manawaiopuna Falls (vodopády z Jurského parku)

Manawaiopuna Falls (vodopády z Jurského parku)

Pokud byste se k nim však chystali vypravit, brzy byste zjistili, že to není možné. Vodopády Manawaiopuna Falls totiž leží na soukromých pozemích rodiny Robinsonových, kteří vlastní velká území na ostrově Kauai a patří jim také celý ostrov Niihau (západně od Kauai), kam není umožněn vstup. Filmaři měli udělenu výjimku, takže zde mohli svou scénu natočit.

Vy však můžete Manawaiopuna Falls vidět alespoň z vyhlídkových letů helikoptérou, které na toto místo zpravidla pamatují a okolo Manawaiopuna Falls několikrát zakrouží, abyste si krásu a velikost těchto vodopádů mohli dostatečně prohlédnout a vzpomenout si na ony scény z Jurského parku.

Je tedy pravda, že jsem se dočetl, že nějací hikeři se k těmto vodopádům dostali, ale jak, to bohužel netuším. Leží totiž v těžce přístupném terénu. Že u toho vstupili na soukromý pozemek bez povolení, je pak jasné.

Pokud se však něco nezměnilo, jedna ze společností, která dělá lety helikoptérami na Kauai (Island Helicopters), má v nabídce let, při kterém nedaleko těchto vodopádů přistává a vy tak máte možnost si je prohlédnout z blízka a vyfotit si je. Pokud jsou pro vás tyto vodopády natolik důležité, neváhejte a využijte nabídky Island Helicopters. Jiný rozumný způsob, jak se k těmto vodopádům dostat, bohužel asi není.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné ovšem v podstatě nedostupné vodopády

dne 2014-12-09 08:07:22

Manawaiopuna Falls jsou krásné. Bez debat. I proto si je filmaři vybrali při natáčení úvodních scén Jurského parku. Jejich problém je v tom, že se sem jde dostat jen vrtulníkem jedné ze společností, které na Kauai dělají vyhlídkové lety a kteří zde přistávají. My letěli s Jack Harters, kteří sem nemají povolení přistát, takže jsme tady jen prolétali a chvilku zde "viseli" ve vzduchu, abychom si vodopády mohli prohlédnout. Jsou opravdu krásné!Dovolená Manawaiopuna Falls (vodopády z Jurského parku)

Zaujal vás náš článek o destinaci Manawaiopuna Falls (vodopády z Jurského parku) na Havajských ostrovech? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Manawaiopuna Falls (vodopády z Jurského parku) nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Havajských ostrovech je skvělá volba!