Poipu Beach Park leží na jižním pobřeží, asi 25 minut jízdy autem od Lihue, a to přímo ve městečku Poipu.

Toto městečko patří mezi jednu z nejoblíběnějších turistických destinací celého Kauai. Je zde řada resortů, krásných plážových domků a také několik vyhlášených písčitých pláží.

Poipu Beach Park

Poipu Beach Park

Poipu je vyhlášenou plážovou lokalitou především ze dvou vůdovů:

1. na této straně ostrova nejsou tak nebezpečné mořské proudy jako na severu Kauai. Koupání je zde proto mnohem bezpečnější a pláže proto lákají rodiny s dětmi, šnorchlaře a také jsou oblíbené mezi surfaři, kteří zde sice asi nenajdou extrémně vysoké vlny, ale i tak je zde množství míst, kde si serfování mohou užít dosytosti.

Palmy v Poipu

Palmy v Poipu

2. Poipu a pláže okolo něj jsou proslulé tím, že zde narazíte na opravdu pestrou paletu podmořského života – bohaté korálové útesy, tisíce ryb a především známé havajské mořské želvy, které se zde velice často sluní na březích a odpočívají v písku.

Pokud budete mít velké štěstí, narazíte zde také na havajské tuleně (monk seal), kteří mají tuto oblast v oblibě a podobně jako želvy zde rádi tráví čas odpočinkem. Jen je nejspíše nepotkáte přímo na plážích (ikdyž i to se stává poměrně často), ale spíše mimo hlavní pláže, kde si je můžete často z dálky splést s kameny.

Želva na pláži v Poipu

Želva na pláži v Poipu

Bonusem je pak to, že zde v zimních měsících (cca prosinec – duben) nezřídka narazíte na keporkaky, které budete moci pozorovat přímo ze břehu. Samozřejmě si můžete zaplatit také výlet přímo za nimi a pozorovat jejich ladnost z blízkosti.

Havajský tuleň (monk seal)

Havajský tuleň (monk seal)

Výhoda pláží v Poipu je to, že jsou dobře vybavené, najdete zde stoly, sprchy, toalety a třeba i piknikové pavilony. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením a u hlavní městské pláže také restaurace a bary.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Hezká, ale docela přelidněná pláž

dne 2015-02-01 13:12:51

Pláž Poipu je považovaná za nejhezčí pláž na Kauai. No, asi bych k tomu měl pár výhrad. Pláž jako taková je hezká, ale jedná se o klasickou městskou pláž u letoviska s řadou hotelů. Díky tomu je tady bohužel poměrně plno a sehnat dobrá místa je vcelku složité.
Dá se tady docela dobře šnorchlovat, ale nic moc k vidění tady není. Sem tam uvidíte želvu a bývají tady prý i tuleni, ale na ty jsme neměli štěstí. Pláž v Poipu má kompletní zázemí - sprchy, toalety, stánky s občerstvením i opodál stojící restaurace. Jsou tady i stoly s židlemi, takže si tady můžete udělat piknik. Pokud teda budete mít štěstí a stůl nebude obsazen.
My jsme tady strávili jedno odpoledne po několika předchozích náročných dnech plných trekování. Ale jinak tuto pláž za něco extra určitě nepovažuji a pokud bych se příště rozhodoval, tak bych tuto část Kauai klidně vynechal. Z hlavní cesty vedoucí po jižní straně Kauai je to ale kousek, tak to zase tak hrozná zajížďka není :-)Dovolená Poipu Beach Park

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Havajské ostrovy a zajímá-li vás přímo destinace Poipu Beach Park, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Havajské ostrovy a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Havajských ostrovech je bezva!