Ať už jste zapálení do studia ptactva či nikoli, Kilauea Point National Wildlife Refuge byste si neměli nechat ujít.

Tato přírodní ptačí rezervace se nachází kousek od hlavní silnice Kuhio Highway, severně od městečka Kilauea. Toto místo budete schopni jednoduše identifikovat z celé řady míst na severním pobřeží, protože zde uvidíte krásný vysoký bílý maják, kolem kterého se celá rezervace rozkládá.

Maják v Kilauea Point National Wildlife Refuge

Maják v Kilauea Point National Wildlife Refuge

K majáku z parkoviště vede chodníček, na kterém najdete spoustu informativních cedulí, které vás informují o tom, jací ptáci jsou pro Havajské ostrovy typičtí, čím jsou zajímaví a jak je poznáte. Skvělé je, že si je hned můžete prohlédnout naživo, protože v rezervaci žije ptactva opravdu velké množství, takže zde uvidíte velká hejna různých opeřenců, kteří jsou na Havaji doma a které budete potkávat po celou dobu vaší dovolené na Havaji.

Naučný chodník v Kilauea Point National Wildlife Refuge

Naučný chodník v Kilauea Point National Wildlife Refuge

Samotný maják bohužel přístupný není (nedá se jít dovnitř), což může být pro někoho zklamáním, tak na to raději upozorňuji hned, ale i tak jsou od něj opravdu skvělé výhledy na okolní skaliska a celé severní pobřeží Kauai.

U majáku je budova, ve které vám budou pouštět různé dokumenty jak o samotném majáku (který zde má malou expozici třeba i o jeho rekonstrukci, funkcím atp.) tak i samozřejmě o rezervaci Kilauea Point National Wildlife Refuge. Zajímavostí je, že první let letadlem na Havajské ostrovy málem skončil tragédií, když piloti ostrovy kvůli oblačnosti minuli. Jen díky tomu, že si všimli světla z majáku v Kilauea Point National Wildlife Refuge, byli schopni se bezpečně vrátit a první let neskončil špatně…

Kilauea Point National Wildlife Refuge

Kilauea Point National Wildlife Refuge

Budete-li dávat pozor, jistě si všimete cedulek, na kterých bude napsáno (samozřejmě anglicky) něco v tom duchu, že dál už mohou pouze ptáci (bez dvojsmyslného nádechu samozřejmě! 🙂 ). Většinou je okolo těchto cedulek možné vidět hnízda ptáků, my u některých z nich našli i ptáky sedící na vejcích. Takže zážitek je to zde opravdu komplexní a 100% přírodní 🙂

Návštěvu Kilauea Point National Wildlife Refuge vám mohu velice doporučit, je to krásné místo, na kterém se navíc něco dozvíte.

Počítejte se symbolickým vstupným $5 za osobu. Otevřeno je zde do 4 hodin odpoledne, tak svůj program uzpůsobte tak, abyste zde byli včas. Prohlídka vám zabere cirka hodinku, pokud si budete chtít vše přečíst a pozorování ptáků věnovat více času, počítejte s větším množstvím času, který zde strávíte.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Velmi příjemné místo

dne 2014-11-25 04:57:28

Pro mne byl maják na Kilauea Point velmi příjemným překvapením. Jeli jsme sem v podstatě jen kvůli tomu, abychom využili volné dopoledne před odletem a nakonec jsme odsud odjížděli velmi spokojení. Je to moc hezky upravené místo s řadou cedulek o místní fauně (ptactvu) a nádhernými výhledy na okolní pobřeží a v dálce se tyčící Na Pali coast. Pokud tady budete mít chvilku času, zajeďte si sem, aspoň se dozvíte zase něco víc o Havajských ostrovech.Dovolená Kilauea Point National Wildlife Refuge

Klikněte pro zobrazení nabídky Kilauea Point National Wildlife Refuge: zájezdy nebo Kilauea Point National Wildlife Refuge: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Kilauea Point National Wildlife Refuge!